Za velkou louži, jak je patrno, zpěvák ale neodletěl. Ačkoliv je Karel božský, na dvou místech být zjevně neumí. A jelikož vystoupil 7. listopadu s Lucií Bílou (52) živě v rádiu Impuls, tedy v den konání akce na Žofíně, a 8. listopadu se zúčastnil setkání svého fanklubu, těžko mohl být v USA.

Scénář koncertu si vzal na starost Karlův přítel a dramaturg Radan Dolejš (54). Poté, co mu byla účast Gottovým managementem předběžně přislíbena, chtěl udělat z Mistra hlavní hvězdu, která měla zpívat Mám rozprávkový dom, vítěznou píseň z Bratislavské lyry roku 1966, a Smetanovu Vltavu s textem Jiřího Štaidla (†30).

Detaily měli oba pánové potom dohodnout na schůzce osobně. „Když pan Dolejš volal kvůli schůzce, telefon nikdo nezvedal. Nakonec mobil pana Gotta vzala nějaká paní, myslím, že tchyně, a oznámila, že pan Gott na Žofíně zpívat nebude, protože bude v Americe,“ potvrdil Nedělnímu Blesku Jaroslav Winkler, který koncert pořádal. Všem zúčastněným to bylo líto, Ameriku Karlovi ale přáli.

Jenže jak mohl slavík plánovat odlet do USA, když mu ho lékaři zakázali? „V létě měl pro sebe a celou rodinu zajištěny letenky a zbývalo už zařídit jen pojištění. Doktoři mu cestu za oceán ale striktně zakázali,“ dozvěděli jsme se od zdroje blízkého Gottovým. Byla tedy cesta do USA jenom výmluva?

Proč by se ale zrovna vyhýbal oslavě 100 let republiky? Na to nemá nikdo odpověď. A mohou to být jenom dohady, že se nechtěl na jednom pódiu setkat se svým sokem Ondřejem Havelkou (64), manželem Alice Kovácsové (52), jež byla mnoho let slavíkovou milenkou.

VIDEO: Karel Gott na premiéře pohádky, v níž hraje s dcerami: Jak byl spokojený?

Video
Video se připravuje ...

Karel Gott na premiéře pohádky, v níž hraje s dcerami: Jak byl spokojený? Kateřina Štíchová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
39 fotografií