Strach o to, jestli Tomášek vůbec žije, sužoval celou jeho rodinu. Od 29. června letošního roku, kdy se chlapečkova fotografie objevila v databázi pohřešovaných osob, po něm pátrala česká policie i Interpol. Od chvíle, kdy si policie došla pro jeho matku Renatu Figurovou (38) a soudce ji hned vsadil do vyšetřovací vazby, se dokonce báli nejhoršího – že by také už Tomášek nemusel být mezi živými.

Teď je trápení všech zainteresovaných konečně u konce! Podle informací Blesku byl chlapec zadržen policií a je v dobrém stavu v rukou českých úřadů. „Vzhledem k citlivosti tématu nemůžeme poskytovat žádné informace,“ obrnila se mlčením mluvčí ministerstva zahraničních věcí Michaela Lagronová. Na tu se Blesk obrátil poté, co získal od zdrojů zainteresovaných v případu informaci, že je Tomáš Figura na ambasádě ČR v indonéské Jakartě.

Nejžhavější vyšetřovací verze, o níž i Blesk už před časem informoval, tedy že byl chlapec odvezen do Asie, se tedy potvrdila.

Podle informací Blesku ho z Česka odvezl bratr jeho matky, a to na Bali. Protože ale potřeboval obnovovat pobyt v Indonésii, jednou za čas s ním musel na chvíli vycestovat. A právě díky tomu byl vzhledem k mezinárodnímu pátrání strýc i s Tomáškem zadržen na letišti zrovna se chystali odletět do Malajsie. K zadržení mělo dojít už v neděli 7. října, shodou okolností rovných 100 dní od vyhlášení pátrání!

„Nezlobte se, ale nesmím o tom s nikým mluvit, ani nic potvrzovat. Mějte strpení,“ řekla včera Blesku Heidi. „Nic nesmím říkat. Chci ale velmi poděkovat Blesku. Nebýt vašeho zájmu a tlaku, neposunul by se případ Tomáška tak daleko!“ dodala zpěvačka. Vyhnula se i dotazu, zda je pravda, že chlapcův otec Tomáš Figura (38) už odletěl z Česka, aby se shledal se synem, jehož mu žena celých 16 měsíců upírala.

Podle našich informací by pohladit Tomáška měl mít možnost už během dneška, a to přímo v Jakartě.

Zpět do vlasti by pak měl Tomášek s otcem přiletět za asistence osob z ministerstva zahraničí v nejbližších dnech.

Fotogalerie
17 fotografií