Naprosté zoufalství svírá rodinu Heidi Janků. Zpěvaččin prasynovec Tomášek je již dva měsíce nezvěstný, je pohřešovaný od konce června. Po chlapci pátrá nejen česká policie, ale i Interpol. „Pokud se objeví podezření, že dítě mohlo opustit republiku, požádáme o spolupráci zahraniční partnery z těch zemí, kde předpokládáme jeho výskyt,“ řekl Blesku plukovník Jan Rybár, vedoucí odboru pátrání Úřady služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR.

Policie zadržela již jeho matku Renatu Figurovou, která má spory s otcem chlapce. Na pohřbu Ivo Pavlíka dokonce obvinila před novináři Heidi Janků z toho, že se zasazuje o to, aby o syna přišla. „Mohu potvrdit, že matka dítěte byla skutečně zadržena,“ řekl mluvčí Krajského ředitelství policie ve Zlíně Petr Jaroš. Renata byla zadržena v Praze, ovšem malý Tomášek s ní nebyl. „Tomášek se údajně nachází někde v Asii, snad Indonésii!“ prozradil Blesku nejmenovaný zdroj. „Zřejmě u nějakých známých,“ dodal.

Renata Figurová dokonce kandidovala do zastupitelstva v Praze – Dolních Měcholupech za ANO. Ovšem poté, co se objevily zprávy o záhadném zmizení malého Tomáška, z kandidátky zmizela. „Vedení pražského ANO se situací v posledních dnech zabývalo a řešilo ji. Na základě aktuálního dění, které má bohužel zprostředkované převážně z médií, se definitivně rozhodlo odvolat Renatu Figurovou z kandidátní listiny v Dolních Měcholupech, což se dnes také stalo,“ uvedla Lucie Kubovičová, mluvčí hnutí ANO.

Fotogalerie
14 fotografií