Na základní školu nemá Zdeněk Piškula hezké vzpomínky. Vlastně tu školu nenáviděl. Spolužáci ho šikanovali od třetí až do deváté třídy.

"Máma mě chtěla mít jako ze škatulky. Takže jsem měl třeba bílé kalhoty a červenobílou kostkovanou košili a bílé polobotky. Už když jsem do té školy takhle vymóděnej šel, čekal jsem, jak mě asi spolužáci uvítají. Ještě ke všemu jsem byl malej hubenej blonďáček s patkou," přiznal Piškula v týdeníku Téma.

Ve třídě byl, jak říká, za exota. Z městské školy se přesunul do Slivence, tedy vesnické školy. A tam mu jeho oblečení dali pěkně "sežrat". "Byla to fyzická i psychická šikana. Měli blbé kecy, nejen na mě, ale i na moje rodiče. Nějaká parta těch trolů začala sledovat wrestling. Takže jsem občas byl jejich pokusný králíček. Když končily prázdniny, pokaždé jsem doma brečel, že do školy už nechci. Nesnášel jsem to tam," přiznal Piškula s tím, že ale nikdy nebrečel a nestěžoval si. Tím spolužákům jejich tyranii víc usnadnil.

Ze slivenské školy přešel na Barrandov, ale ani tam se nic nezměnilo. Šikana pokračovala. "Ale i za to jsem rád, protože mě to zocelilo. Jen tak mě něco nerozhází," řekl Piškula. Ten o šikaně nikdy neřekl rodičům, protože gauneři, kteří ho šikanovali, mu vyhrožovali. Úleva přišla až na herecké konzervatoři.

VIDEO: Fešák Zdeněk Piškula si užíval na Bali: Ale bez přítelkyně!

Video
délka: 01:34.72

Fešák Zdeněk Piškula si užíval na Bali: Ale bez přítelkyně! Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Fotogalerie
26 fotografií