.„Je tam všechno jak za Kájova života. Jako by tam se mnou pořád byl. Nebyla jsem doposud schopná vyklidit jeho věci,“ svěřila se Eva Štědrá (60), která se zatím neodhodlala cokoliv měnit. Přitom v listopadu to už bude rok, co její manžel zemřel.

„Ještě to nepřebolelo. Není dne ani večera, abych si na něho nevzpomněla. Moc mi chybí!“ přiznala se slzami na krajíčku vdova, na kterou doma všechno padá. Není divu, že teď zvažuje, že dům po milovaném muži prodá.

Alespoň trochu rozptýlení ve smutném životním období si Eva dopřála o víkendu, když se spolu se synem Karlem, pojmenovaným po slavném tatínkovi, zúčastnila 20. ročníku Memoriálu Strýčka Jedličky. Zesnulý zpěvák byl duší tohoto tenisového turnaje, v němž se na kurtech potkávají podnikatelé s celebritami a vybrané peníze věnují na charitu.

Byl totiž svědkem toho, jak Antonín Jedlička (†70) řečený Strýček vydechl naposledy v roce 1993 na kurtu v Houštce u Staré Boleslavi. Proto na jeho počest navrhl pořádání turnaje. Pomoc mu poskytl i syn známého operetního zpěváka Karla Bláhy (70) Karel Bláha ml. (39), který nyní kompletně převzal organizaci.

„Věřím, že nás Karel nahoře vidí. Určitě nás kontroluje, jestli to děláme správně,“ myslí si Bláha. Sice se mu letos nevydařilo počasí, ovšem i tak to byl úspěch. Vítězně z boje odešel sportovní reportér ČT David Kozohorský (40) a do Síně slávy byl pak uveden lídr skupiny Olympic Petr Janda (76). Patronem jubilejního ročníku byl někdejší hokejista a zlatý hoch z Nagana Milan Hnilička (45), který je nyní vládním zmocněncem pro sport.

VIDEO:  Poslední rozloučení s Karlem Štědrým

Video
délka: 28:18.26

Poslední rozloučení s Karlem Štědrým Jan Jedlička

 

Fotogalerie
49 fotografií