Sabina Králová byla dvacet let členkou Národního divadla, ale na vlastní žádost z něj v roce 2015 odešla a začala pracovat jako zdravotní sestřička na onkologickém oddělení.

„Najednou jsem chtěla změnu. Takové to: Tak já všem ukážu, že divadlo nepotřebuju. Jak jsem říkala, hloupé furiantství, které se mi hrubě vymstilo. Vydržela jsem půl roku a skončilo to sebevraždou. Nezvládla jsem to. Neunesla jsem tu práci, lidi kolem, pacienty. Byla jsem na dně fyzicky i psychicky,“ svěřila se v rozhovoru pro Magazín Mladé fronty Dnes Králová, která popsala, co se v osudný den stalo.

„Bylo po Vánocích, zima, brzy tma. Kdykoliv byla tma, bylo to zlé. Vím, že jsem byla v práci. Cestou domů jsem si koupila alkohol. Ne že bych byla od rána v rauši, to proboha ne. Normálně jsem v práci fungovala. Ale šla jsem domů tak vyčerpaná, že jsem už nemohla ani mluvit. A pak jsem si něco koupila. A pak… já nevím. Jsem vlastně ráda, že si to dál nepamatuju, že mozek tu hrůzu vytěsnil. Zůstala mi jizva na ruce." 

S psychickými problémy se Sabina potýká už 18 let. Měla jsem je v takové formě, kterou malé dítě rozptylovalo. Dítě vás nakopne. Ale jak šlo spát, tak to bylo strašné. Jako rovnice: Dítě spí, tady to máš. Já třeba chodila celé noci jako lev v kleci v kuchyni tam a zpátky. K ránu to pominulo, fungovala jsem – a v noci to přišlo znovu. Totálně vyčerpávající,“ říká herečka, která má s Ondřejem Pavelkou syna Mikoláše (18).

Fotogalerie
13 fotografií