Šilhavý a nesmělý student Karlovy Univerzity jednou potkal krásnou básnířku a studentku Jindru Kopeckou. Měli podobné názory, zájmy a oba údajně trpěli depresivními a bolestínskými stavy. Krasavice z bohaté rodiny si na rodičích vydupala svolení se za Těsnohlídka provdat. Jindra, které nikdo neřekl jinak než Kaja, se však už ze svatební cesty do Norska živá nevrátila.

Kolem její smrti se rozprostírá mystické tajemno. Šlo o nešťastnou nehodu, když si Kaja hrála se svým mini revolverem, jenž nosila jako amulet na krku, zatímco on v opojení lásky plánoval další túru? Nebo už měla života po krk a rozhodla se jít vstříc smrti, o níž neustále mluvila? Malý revolver nosila totiž neustále na hrudi… Policie vyloučila, že by měl s její smrtí Těsnohlídek cokoliv společného. Pravdou však je, že ho zlomila, nikdy se z ní nevzpamatoval. Pohřbil ji v Norsku a do Prahy se vrátil jako vdovec.

Vzal si pak ještě dvě ženy a víme, že měl slabost i pro druhou manželku S. K. Neumanna Boženu, ale šťastný nebyl. Traduje se, že Neumann mu dal po návratu z vězení, kde si zrovna odseděl jeden z trestů, dokonce pár facek, protože na jeho vkus nebohý Těsnohlídek pečoval o Boženu a jeho dítě až moc.

Byl mrazivý lednový den, když si pročetl v redakci novin poslední texty a napsal omluvný vzkaz, že se omlouvá za bordel, který způsobí, ale že nechce doma uklízením obtěžovat svou třetí ženu Olgu. Pak namířil připravený revolver na srdce a stiskl spoušť. Manželka Olga jeho smrt nedokázala přenést přes srdce, jako on nepřenesl tu Kajinu. Nechce už bez něj na světě žít. Proto si brzy po něm pouští naplno plyn a kruh smrti se kolem tohoto podivuhodného umělce a jeho blízkých uzavírá.

 

Fotogalerie
3 fotografie