Moderátor pořadu Očima Josefa Klímy si až nyní uvědomuje, že měl štěstí v neštěstí. „Hned v noci mě operovali a říkali, že kdybych přišel druhý den, tak jsem taky mohl mít tracheostomii a slavíka v krku. Pak by to byl opravdu boj o život,“ přiznal BleskuKlíma. „Zespoda mi pod dásní rozřízli krk a odtud to tahali všechno,“ popsal zákrok.

Oteklá pusa

Za všechno mohla plomba. „Moje obvodní zubařka mi před měsícem ten zub léčila, a když ho zaplombovala, přišly státní svátky, mně huba otekla a už se to nezastavilo. Skončilo to na Karláku ve fakultní nemocnici na stomatologii,“ řekl moderátor. „Ještě v pondělí to vypadalo hrozně. Teď už to začíná opadávat, protože do mě dávají spoustu antibiotik. Už mluvím lépe, a hlavně mě to už nebolí,“ řekl Blesku včera.

Video: Náhlá operace Josefa Klímy (67)! Hvězda Primy skončila na sále!

Video
délka: 00:26
1080p 720p 360p

Náhlá operace Josefa Klímy (67)! Hvězda Primy skončila na sále! Prima FTV, Blesk TV

Chce točit

Dokonce se cítí o tolik lépe, že se v pátek plánuje postavit před kameru, aby natočil moderátorské vstupy pro nedělní pořad Očima Josefa Klímy. „Zlepšuje se to. Už mluvím líp, a dokonce se mi mluví lépe než v pátek, když jsem moderoval naposled. To mě bolelo každý slovo...“ dodal.

Klíma využil pobyt v nemocnici k tomu, aby natočil příspěvek do rubriky selfieday. „Aby diváci viděli, jaké to je, když se člověk probudí po operaci,“ prozradil.

Co je to tracheostomie?

Jde o dočasné nebo trvalé umělé vyústění průdušnice na povrch těla. Cílem je zajištění průchodnosti dýchacích cest pro umožnění spontánního dýchání nebo s pomocí dýchacího přístroje, takzvané umělé plicní ventilace.

 

Fotogalerie
31 fotografií