Herec Niederle se snaží Kyselkové její těžké chvíle co nejvíc zpříjemnit. „Je to smutné, ale Nanynce už to moc nemyslí,“ potvrdil pro Aha! ohledně stavu své kamarádky. Když byla na dva měsíce hospitalizována v pavilonu 29 (gerontologický pavilon) v pražské Psychiatrické nemocnici v Bohnicích, dvakrát ji navštívil.

„Je tam z ní nerudná bába! Aspoň ji ale vytáhnu na to její cigáro a ona trochu pohne kostrou. Jinak by jenom seděla a hleděla,“ popsal smutně s tím, že teď je na tom Marie přece jen o něco lépe a může být zase nějaký čas v domácím léčení. „Teď se Nanynka z Bohnic zase vrátila,“ přitakává. Jenže herečka už má Bohnice pomalu jako druhý domov a musí tam pobývat pravidelně.

„S láskou o ni zase pečuju, chodím nakupovat, a to víte – dones, přines, zapni! Dělám jí sluhu – a rád. Pro mě je to léta moje královna,“ líčí představitel poručíka Ládi v Třiceti případech majora Zemana. Dělá to ale rád.

Kromě filmové princezny Lady donedávna v Bohnicích ležela i její dcera Žofie (40), která bývala baletkou na prknech Národního divadla. Ovšem utrpěla úraz a musela pak pracovat jako maskérka. Líčila mimo jiné i herce z muzikálu Fantom opery. „Žofinku beru jako svou dceru. Je to moc smutný, když si uvědomím, že tak skvělá matka s tak bezvadnou dcerou nacházejí útočiště v blázinci,“ dodal pro Aha! Niederle.

VIDEO: Dcera „princezny se zlatou hvězdou“: Maminka už nemůže chodit!

Video
délka: 01:53.72
720p 480p 360p 240p

Dcera „princezny se zlatou hvězdou“: Maminka už nemůže chodit! Markéta Reinischová, Petr Soukup, Jaroslav Bouda

 

Fotogalerie
30 fotografií