Zpěvačka musela vlast opustit poprvé za minulého režimu, když podepsala výzvu »2000 slov«. Několikrát denně pak měla výhrůžné telefonáty a komunistů a příslušníků StB se bála, jelikož jí v 50. letech zavřeli tatínka. Proto 27. srpna 1968 emigrovala a usadila se v sousedním Německu, kde se v roce 1978 vdala za šlechtice a stala se baronkou von Schuckmann.

Hned po revoluci se do Česka vrátila, jenže teď odsud v jednom kuse mizí. V Německu má totiž druhý domov, který jí přirostl k srdci. „Tam je úplně jiná nálada. Lidi neřeší jenom politiku jako u nás, jsou k sobě vstřícní a dokáží se na sebe usmívat,“ popisovala pro Aha! tamní atmosféru.

Navíc její syn Maxmilián (38) žije v Mnichově. „Je mi se synem dobře. Navíc má teď novou přítelkyni, která je moc prima,“ přiznává Přenosilová. Je tak jasné, že ji to tam táhne víc než do Prahy. „Pomalu přemýšlím o tom, že se vrátím do Německa. Co tady, když není do čeho píchnout?“ posteskla si dokonce.

„K životu potřebuji práci! Mám jenom rozhlas a jinak nic. To víte, že bych se občas ráda prošla po jevišti a něco třeba zapěla, nabídky ale nejsou,“ popisovala interpretka hitů Boty proti lásce či Roň slzy, která sem cestuje kvůli natáčení či odvysílání svého pořadu na Country rádiu. Hned potom ale zase mizí za hranice.

„A kašlou na mě i moji kamarádi,“ postěžovala si s tím, že o řadu blízkých v poslední době také přišla. Nejvíce ji prý zasáhla smrt Karla Štědrého (†80). „To jsem si řekla, že už je všechno úplně v p*deli…,“ dodala pro Aha! rázně.

VIDEO: Yvonne na pohřbu Pavla Bobka (†76) vzpomínala na zesnulého kolegu…

Video
délka: 01:47.28
Video se připravuje ...

Přenosilová, Kaplicky, Janda: Bobkovi přátelé vzpomínají. Jan Jedlička, David Turek

 

Fotogalerie
39 fotografií