Příští rok spolu oslaví perlovou svatbu, dali se dohromady ale zcela náhodou. Žbirka a jeho Katka se poprvé potkali po jednom z jeho koncertů v pražské Lucerně, když se za ním vydala na rozhovor pro školní noviny. Rozhovor sice nikdy nevyšel, byla z toho ale láska na celý život.

„Láska je odpověď a všechno, co potřebuješ, je láska,“ říká Žbirka, když se ho zeptáte na vztah s manželkou Kateřinou, se kterou podle svých slov neprošel za téměř třicet let krizí. Začátky vztahu nebyly ale jednoduché. Tehdy studentka gymnázia Kateřina svůj vztah s o patnáct let starším zpěvákem dokonce tajila. I když jí jako důkaz své lásky věnoval jednu ze svých písní, ona se s tím nikomu nechlubila.

„Byla jsem realistická až pragmatická, uměla jsem si představit, že to nemusí dopadnout. Tajila jsem to i před rodiči. Možná i rok,“ vzpomíná zpětně Kateřina. A pro své rozhodnutí má pádné vysvětlení. „Obecná představa o showbyznysu je, že je zkažený. Dlouho to věděla jen moje kamarádka Markéta. A pak ještě kamarád, s nímž jsem šla za Mekym pro studentský časopis dělat rozhovor, který nikdy nevyšel. Markétě jsem pak tu písničku pouštěla do sluchátek z walkmana, původní verze byla v angličtině.

Pak za mnou Meky tajně přijel na maturitní ples, neměl ještě řidičák, a tak přemluvil svého kamaráda, aby se obětoval a přivezl ho do Prahy. Markéta za mnou přišla a povídá: Holky říkaj, že na druhým balkonu je Žbirka, nepřijel za tebou? Tehdy mě napadlo, že on to snad i myslí vážně. Kamarád nás pak v autě vozil půl hodiny kolem Lucerny, zatímco mě začali hledat rodiče. Ale nedozvěděli se to ještě dlouho,“ popsala Žbirkova žena, která se rodičům ale jednoho dne přiznat musela. Nadšení ze svého budoucího slavného zetě ale prý nebyli.

„Neznali ho, báli se, že s ním odjedu na Slovensko. Pak mi řekli: Tak ho přiveď. Meky byl hrozně nervózní, ale dopadlo to bezvadně. Dnes na něj máma nedá dopustit,“ zavzpomínala Katka Žbirková, která ale není jen jeho ženou, ale i manažerkou, která stojí za mnoha jeho hudebními úspěchy.

Po jeho boku bude stát i na jeho letošní Vánoční Symphonic Tour 2017, která začíná již 9. 12. v Brně, pokračuje v Plzni, Bratislavě a 15. 12. končí v Pardubicích. 

VIDEO: Žbirka o Gombitové: Nikdy jsem nepřestal věřit, že se Marika vrátí!

Video
délka: 02:27.90
Video se připravuje ...

Žbirka o Gombitové: Nikdy jsem nepřestal věřit, že se Marika vrátí! Petr Macek, Petr Soukup

Fotogalerie
20 fotografií