V dětství ji rodiče nikdy za nic nechválili a vlastně jí dávali jen velmi málo najevo, že ji mají rádi. Ve škole byla jakýmsi otloukánkem, a jak sama přiznává, ani mezi největší třídní krasavice nepatřila.

Jeden by se nedivil, že ji v dospělosti postihly deprese. Jenže podle lékařů se jedná o deprese bez příčiny. "Diagnostikovali mi endogenní depresi, každý den beru antidepresiva," svěřila se Helena Třeštíková v týdeníku Téma s tím, že právě tyto deprese jsou vyvolané bez příčiny a může za ně biochemická nerovnováha v těle.

Nejhorší stavy měla vždy na jaře a vydržela s nimi žít až do roku 2002, kdy práskla do stolu a rozhodla se navštívit psychiatra. "Něco mi dal, moc to nefungovalo, špatně jsem po tom spala. Uklidnil mě, že se to málokdy povede vybrat napoprvé, a další lék už mi pomohl. Cítila jsem se, jako kdybych jela autem a konečně odjistila zataženou brzdu. Bylo to jako zázrak," vzpomíná s odstupem času a je ráda, že počkala a dostala už novodobější antidepresiva bez silných vedlejších účinků.

VIDEO - Dokumentaristka Třeštíková: Točí o cizích, svou rodinu před kameru nechce

Video
délka: 03:36.29

Dokumentaristka Třeštíková: Točí o cizích, svou rodinu před kameru nechce Blesk TV

Fotogalerie
34 fotografií