Na pátek 15. září už bubeník Šimon Bílý (27) zřejmě nikdy nezapomene. Tehdy totiž jeho milovanou manželku Denisu (†26) srazilo auto a ona na následky zranění zemřela.

V obtížných momentech mu pomáhali jeho blízcí a mezi nimi i kolegové z kapely Mirai. „On je silný kluk, ale byli jsme samozřejmě s ním. Myslím si, že to bylo pro něj dost těžké,“ přiznal v rozhovoru pro Top Star frontman skupiny Mirai Navrátil s tím, že teď už je prý na tom lépe.

VIDEO: Záběry z pohřbu Denisy, která měla netradiční přání. Chtěla mít veselé poslední rozloučení…

Video
délka: 00:24

Se zemřelou hudebnicí se smuteční hosté rozloučili vypuštěním balonků do nebe. Soňa Molatová

I jeho samotného úmrtí hráčky na hoboj prý zasáhlo. Z ohledu na Šimonův smutek tak kapela přehodnotila svůj program. „Samozřejmě jsme byli v šoku, zrušili jsme veškeré koncerty, které jsme měli. Respektive přesunuli jsme je všechny na březen,“ vyprávěl zpěvák a kytarista.

Ovšem jedno z mnohých nasmlouvaných vystoupení ale nakonec kluci odehráli v původním termínu – v úterý večer vystoupili v pražské Lucerně. „Tohle je jediný koncert, který v rámci společné tour s Poetikou odjedeme,“ potvrdil Mirai těsně před začátkem. Ani on si nebyl jistý, v jakém duchu se nakonec večer bude odehrávat. „Já doufám, že to Šimon nějak dá a že to je nějaký milník v tom, jak se cítí a že to prostě překoná,“ dodal pro Top Star.

To se také stalo a diváci koncertu se dočkali rozjeté show i dojemné chvilky. Kapela Mirai totiž zesnulé Denise, s níž byl Šimon šest let, a právě spolu plánovali založení rodiny, věnovala píseň Chci tančit. „Teď vám zahrajeme písničku, která je vlastně tak trochu o ní, protože ona byla schopná žít skvělý život. Chci, abyste věděli, že to byla skvělá a krásná ženská, hrála s Českou filharmonií a se všemi filharmoniemi světa,“ vysvětloval na pódiu Navrátil.

VIDEO: Záznam přímo z koncertu: Vzpomínka na Denisu všechny dostala.

Následoval bouřlivý potlesk, přes který další slova téměř nebyla slyšet. Posléze Mirai začal zpívat a za jeho zády se na plátně objevily vzpomínkové fotky Denisy. Její muž v té chvíli neskrýval své emoce a občas se dokonce obrátil směrem k prezentaci. Po skončení písně se na plátně objevil také jeho vzkaz manželce do nebe: „Díky za nejlepších 10 let života, Šimon.“ Kolegové pak bubeníka hladili po zádech, i když na tom s dojetím sami nebyli o moc lépe.

Fotogalerie
25 fotografií