Maminka šestiletého Kryšpína zasypala svou čerstvě narozenou dcerku mateřskou láskou a něhou, do vínku jí ale nedala jen samá nej. Bývalá modelka a náruživá kuřačka se totiž nedokázala vzdát cigaret, a to ani v pokročilém stádiu těhotenství! „Pár dní před porodem jsem ji potkal v kavárně, kde byla se svým otcem. A překvapilo mě, že pálila jednu za druhou!“ popsal Blesku očitý svědek.

Video
Video se připravuje ...

Agáta má dceru Miu! Podřekl se dědeček David Prachař! FTV Prima

Agáta v tom není sama. Nikotinovou závislost má také novopečený tatínek Jakub Prachař (34). Není to tak dávno, co i jeho fotoreportéři Blesku zastihli na pražské náplavce se zapálenou cigaretou v přítomnosti těhotné manželky! „Mám pocit, že budu rodit dřív,“ svěřila tehdy nastávající maminka Blesku své pocity. A její slova se naplnila.

Do září se Agáta sice trefila, kontrakce ji ovšem na porodní sál dohnaly plných 15 dní před termínem! To konečně bývá u kouřících maminek běžné. Riziko, že se jejich dítě narodí předčasně a nedovyvinuté s výrazně nižší poporodní hmotností, je dvojnásobné. Komplikovat to může i první týdny děťátka, i proto, že nikotin přechází i do mateřského mléka, což bývá důvodem toho, že kojenec matčin prs odmítne...

Zatímco syna Kryšpína Agáta před šesti lety rodila v pražském Motole, teď musela změnit porodnici. Její porodník MUDr. Radovan Vlk totiž přesídlil do vinohradské nemocnice.

Co dým obsahuje?

  • Oxid uhelnatý
  • Dehet
  • Amoniak
  • Toluen
  • Kadmium
  • Kyanid
  • Formaldehyd
  • Arsen
  • Polonium

Nebezpečná hra s cigaretou

Odborníci zdvihají před inhalováním nikotinového dýmu v těhotenství varovný prst. Ohrožuje totiž nejen matku, ale i plod, který nosí v těle. „Děti bývají častěji postiženy syndromem náhlého úmrtí novorozence. Kouření navíc zvyšuje výskyt zhoubných nádorů v dětství. Nejčastěji jsou to nádory mozku, leukemie a lymfomy. Častější jsou také alergie. V prvních letech života mívají děti kuřaček kožní ekzémy a astma dvakrát častěji než děti nekuřaček. Dále bylo prokázáno snížení intelektu, větší množství problémů s chováním, hyperaktivita, nedostatek pozornosti a podobně,“ vypočítává na svých stránkách gynekolog MUDr. Karel Přibyl.

VIDEO: Agáta Prachařová v těhotenství: Večírky a bary mi nechybí, pozoruji lidi s kocovinou!

Video
Video se připravuje ...

Těhotná Agáta Prachařová: Večírky a bary mi nechybí, pozoruji lidi s kocovinou! Blesk TV

Fotogalerie
33 fotografií