Incident se stal 28. července v Jemníkách u Kladna, ve zkušebně kapely Anacreon. S tou herečka zpívá. Malík se snažil vetřít do přízně skupiny v roli manažera, sliboval peníze, ale nikdy nic nesplnil. Při odchodu ze zkoušky praštil nicnetušící Veroniku do hlavy půllitrem tak silně, že mu ucho zůstalo v ruce. Pak dívku povalil na zem a začal ji škrtit.

Když se bránila, schytala další rány do hlavy, tentokrát lahvemi od piva. Veronice se nakonec podařilo uvolnit zuřivcovo sevření a utéct k sousedům, odkud zavolala pomoc. Malík se schoval v nedalekém křoví, kde ho zanedlouho objevil Veroničin přítel Tomáš Krejza.

„Nechtěl jsem ji zabít. Otočila se a začala do mě kopat. Asi se bála a nevěděla, co se děje. Přiklekl jsem, chtěl jsem jí chytit pusu a nohy, protože řvala,“ hájil se od počátku Malík. Nepomohlo ani tvrzení, že má cukrovku a že to byl zkrat. „Jednalo se o zákeřný a razantní útok směřující k likvidaci poškozené,“ konstatoval soudce Jiří Lněnička.

I když se útok odehrál před devíti měsíci, Veronika má podle svých slov dodnes zdravotní problémy. „Bojím se být sama, často zastavuju v autě, abych se ujistila, že uvnitř nikdo není. Chodím i na rehabilitace páteře,“ tvrdila Veronika, která se objevila v seriálech Velmi křehké vztahy, Pojišťovna štěstí, Cesty domů, Gympl s (r)učením omezeným, Všechny moje lásky a Ordinace v růžové zahradě. Na prknech, která znamenají svět, jsme ji mohli vidět v muzikálu Mamma Mia!.

Malík je odsouzen i za krádež a podvod. Bezprostředně po útoku totiž Zelníčkové sebral peněženku, kde měla 10 000 Kč a platební karty. Navíc si v půjčovně vypůjčil fotografickou techniku v hodnotě 61 tisíc, kterou obratem ruky prodal do zastavárny za 25 000 Kč.

VIDEO: Co na trest pro útočníka říká sama jeho oběť Veronika Zelníčková?

Video
délka: 02:55.70

8 let pro útočníka na hvězdu Ordinace Zelníčkovou: Doufala jsem v mnohem vyšší trest! Jana Tvrzová, Petr Soukup

 

Fotogalerie
31 fotografií