Spočinula sedminásobná olympijská vítězka ve sportovní gymnastice, která 30. srpna podlehla rakovině slinivky, v rodinném hrobě v Černošicích, jak si přála? Syn Martin Odložil (43) i zbytek rodiny mlčí. „Martin už místo našel. Kde, to vám nemohu říct. Rodina si to nepřeje,“ řekl včera Blesku starosta Černošic Filip Kořínek. Na otázku, zdali je Věra pohřbena v Černošicích, odpověděl: „To nebudu komentovat...“

Z toho lze usuzovat, že ano. A bylo by to i logické. „Když Věra umírala, říkala, že chce spočinout s rodiči. Na jejich hrobeček v Černošicích také chodila téměř denně, i s kapačkami na zádech,“ svěřil Blesku Věřin kamarád, japanolog Martin Vačkář (70).

„Je to samozřejmě věc rodiny. V případě Věry ale nechápu ty tajnosti. Každý její obdivovatel od Mexika po Japonsko má přece právo položit jí na hrobeček kytičku. Tohle je pro ni podle mého názoru nedůstojné. A doufám, že rodina vyslyšela její přání,“ řekl ostře Blesku.

To, že Věra zřejmě odpočívá v Černošicích, nepřímo potvrdila také Renáta Petelíková, vedoucí technického úseku Městského úřadu Černošice. „Nemohu vám sdělit, kde je paní Čáslavská pochována. Rodina si to nepřeje,“ řekla nejdřív příkře.

Na otázku, zdali jí její japonští obdivovatelé mohou klást květiny na černošický hrob, kde je vyryto RODINA ČÁSLAVSKÝCH, v domnění, že tam odpočívá i jejich modla, odpověděla: „Ne, to chyba určitě nebude. Ať přijdou...“ Zdá se tedy, že Věra našla poslední místo odpočinku. Proč to ale její rodina tají, neví vůbec nikdo...

Vše o Věře Čáslavské naleznete: ZDE!

Věra Čáslavská (†74): Co prozradila v jednom z posledních rozhovorů? Podívejte se na videa!

Video
délka: 05:10.27

Věra Čáslavská (†74): Promluvila o těžké nemoci a... Za týden zasáhl osud! TV Regina

Video
délka: 05:29.07

Věra Čáslavská (†74): Co prozradila v jednom z posledních rozhovorů? TV Regina

Fotogalerie
32 fotografií