Trápil ji i jejich dvě děti. „Byl agresivní. Hrozně bil dceru Radku, mladšího syna Martina ani tak ne. Místo aby je hýčkal a byl na ně pyšný, dusil je a deptal,“ vzpomínala Věra na život s atletem, se kterým se po dlouhém a náročném řízení rozvedla.

Rodinné neštěstí ještě umocnila Odložilova smrt, když v roce 1993 utrpěl smrtelná zranění po potyčce se synem Martinem. Přesto si Věra před smrtí přála smír. Když u ní propukla zhoubná rakovina, poprosila o pomoc biskupa Václava Malého. „Požádala mě o mši za Josefa Odložila za smíření v rodině. Domluvili jsme se na dnešní den,“ pravil během včerejší bohoslužby v černošickém kostelíku Nanebevzetí Panny Marie.

Paní Věra se bohužel mše nedožila. Zemřela tři týdny před ní. A tak se desítky hostí modlily za Josefa i za Věru. Před kostelem vítal rodinné blízké Martin Odložil. Přišli i hlasatelka Kamila Moučková, která se s gymnastkou znala 45 let a spolu s Martou Kubišovou si říkaly tři sudičky roku 1989, mistr baletu Vlastimil Harapes, bývalý atlet Imrich Bugár či ministr financí Andrej Babiš.

„Bolestivá místa nepatří do této chvíle. To můžeme nechat milosrdnému soudci,“ zaznělo také během mše za smíření z úst biskupa Malého.

Fotogalerie
12 fotografií