„Táta byl u nás o Velikonocích na večeři a odešel do svého srubu. Chtěl se uvelebit k televizi na židli, bohužel sedl vedle a spadl na zem. Nedokázal vstát, ani zavolat. Telefon neměl při ruce,“ popsala Blesku jeho dcera, herečka Helena Brabcová (52).

„Až druhý den ráno se k němu doplazil a zavolal mi. Já už jsem ale od brzkého rána byla v práci... Naštěstí se o něho okamžitě postaraly moje dvě dcery. Uložily ho do postele, aby se konečně vyspal,“ svěřila se Brabcová. Dehydrovaného tatínka i tak ihned po návratu z práce odvezla do nemocnice, kde stále zůstává. „Podle lékařů mu ten pád a ta bezesná noc nijak neublížily, díkybohu,“ ulevila si Helena.

Nebylo to poprvé, co neohroženého majora Zemana dostihly zdravotní problémy. „Už to budou dva roky, co táta opět zkolaboval se srdíčkem a byl několik dnů v kómatu. Na polovinu května měl zařízený preventivní pobyt v pražské Nemocnici Na Homolce. Teď to ten jeho pád na zem o měsíc urychlil...“ dodala hercova dcera.

Vladimíra Brabce už několikrát během života zradilo srdce. V roce 1974, kdy točil majora Zemana, měl infarkt přímo na jevišti Národního divadla. Podruhé mu srdce zkolabovalo v roce 2002. Následně mu voperovali trojitý bypass. Třetí a nejsilnější kolaps zažil v roce 2015, kdy dokonce upadl do několikadenního kómatu. I tehdy doslova utekl hrobníkovi z lopaty.

Vrátí se Vladimír Brabec ještě před kameru? Chtěl by, ale...

Video
délka: 01:41
1080p 720p 480p 360p 240p

Vrátí se Vladimír Brabec ještě před kameru? Chtěl by, ale... Petr Macek, Lukáš Červený

Vladimír Brabec: Opustil Prahu a žije u dětí! Jak se mu to zamlouvá?

Video
délka: 01:42
1080p 720p 480p 360p 240p

Vladimír Brabec: Opustil Prahu a žije u dětí! Jak se mu to zamlouvá? Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
19 fotografií