I když byste to do něj možná neřekli, herec Miroslav Donutil je milovníkem sportu. Věnoval se mu hlavně, když byl mladší. „Já jsem sportoval skoro ve všech druzích letních sportů – hlavně těch kolektivních, jakými jsou fotbal, basket, házená, volejbal, ovšem do doby, než došlo ke zdravotnímu zvratu a musel jsem se umírnit,“ zavzpomínal herec.

Prozradil také, jak to měl se sporty opačného ročního období. „Zimní sporty bývaly zase naopak pro mě tragické. Dodneška jsem se nenaučil bruslit ani lyžovat, o to víc jim rozumím a mám je teoreticky zvládnuté. Sedím si u televize a velice fundovaně bych dokázal poradit každému sjezdaři, krasobruslaři nebo hokejistovi, jak to má udělat správně a co by měl pro úspěch udělat,“ řekl s úsměvem.

Dnes už tedy sportu úplně moc nedává, ale i tak se umí krásně odreagovat. „V současné době, protože věk pokročil, dobíjím baterky golfem, rybařením a samozřejmě divadlem. To rybaření není ovšem jen o tom sednout si na místo a být tam, je i o tom brodit se dravou řekou. Je to i o přírodě, klidu i napětí. To je, kromě jeviště a golfu, nyní můj relax, který si s chutí dopřávám,“ dodal.

VIDEO: Podívejte se, co řekl syn Martin Donutil o tom, jaké to je jmenovat se Donutil.

Video
délka: 02:08.04

Martin Donutil Hanka Hoschlová, Lukáš Červený