Polívka starší ve hře s podtitulem Převýchova mladého šlechtice v šaška, to vše za trest a v sedmi obrazech představuje starého panovačného šaška, který si umane převychovat šlechtického sirotka. Toho hraje Polívkův syn Vladimír, kterému se ovšem do převýchovy moc nechce.

Scénář má na svědomí Bolek Polívka, ovšem jak tvrdí za vydatné pomoci Vladimíra. „Zkoušeli jsme od podzimu a konečná podoba scénáře se vyvíjela během samotných zkoušek. Něco jsme vyhodili, něco společnými silami přidali. Ano, je to vlastně volné pokračování hry Šašek a královna,“ říká Polívka.

Jak Bolek ještě dodal, je to hra o souboji dvou generací, tedy otců a synů, ale Vladimír jedním dechem dodává, že spolupráce s otcem je nanejvýš inspirující. „Táta celý život tvrdí, že na jevišti není nic nemožné, a podle toho také vypadaly zkoušky. Hodně jsem se naučil. Třeba i to, že premiérou vše začalo a hra se bude reprízu od reprízy dál tvořit.

Jen o den předtím si podobnou herecko-otcovskou zkušenost užil Polívkův kamarád Miroslav Donutil, který v divadle Husa na provázku odehrál premiéru Krále Ubu se svým synem Martinem, jehož v roli dokonce zavraždí! S otcem se ale mladý Donutil na jevišti potkával už ve Sluhovi dvou pánů v Národním divadle v Praze a také v „provázkovském“ Amadeovi, kde starší z Donutilů hraje Salieriho, mladší Mozarta.

Fotogalerie
21 fotografií