O to, že bude v Divadle Hybernia opravdu na co koukat, se postaral zejména Roman Šolc se svými kostýmy. Ten při jejich navrhování propojil inspiraci skutečnou hmyzí říší se svojí neobyčejnou obrazotvorností.

„V představení jsme nechtěli slepě kopírovat pana Sekoru, který ilustroval legendární dětské knížky. Hledali jsme něco jiného, nějakou nadsázku, které budou rozumět děti, ale zároveň se pobaví i ti starší a dospělí. Chtěli jsme, aby kostýmy fungovaly i v dnešním světě videoher a animovaných filmů. Proto jsme zvolili cestu mezi cirkusem a pohádkovým světem, která bude reálné brouky připomínat, ale zároveň to bude efektní, pestrobarevná fantazie,“ říká Roman Šolc.

„Nejvíc kreativní jsou motýli, můry a smrtihlavové, protože mají křídla, a díky tomu budou všichni takoví výrazově prostorní, efektní, budou se dokonce vznášet… Tyhle kostýmy budou nejvíc efektní, a tedy i nejvíc oblíbené,“ dodává Roman Šolc.

Vedle kostýmů vystupuje z obrázků nápaditá a hravá scéna, která kombinuje kulisy s působivými videoprojekcemi – společně navozují iluzi pohádkové říše uprostřed louky či lesa.

V těchto dnech prochází muzikál, který režíruje žánrový matador Libor Vaculík, finálními úpravami, už na středu a čtvrtek příštího týdne (15. a 16. března) chystá čtyři veřejné generálky, v pátek premiéru.

O texty muzikálu se postarali Vladimír Čort a Václav Kopta, producenty projektu jsou Ema Krahulíková a Lešek Wronka, který je zároveň autorem hudby.

V hlavní roli Ferdy Mravence se budou střídat dva mladíci: osvědčený herec a zpěvák Aleš Slanina a současný idol většiny mladých dívek Vojtěch Drahokoupil, mimo jiné zpěvák úspěšné chlapecké kapely New Element.

Jako Berušky se představí Kateřina Herčíková a Andrea Gabrišová, v kůži Brouka Pytlíka se objeví zkušení muzikáloví herci a zpěváci Martin Šemík a Zbyněk Fric.

Fotogalerie
20 fotografií