„Naposledy paní Urbánková vysílala někdy v říjnu. Potom slíbila nástup počátkem ledna, ale zase onemocněla. Potom znovu avizovala nástup a zase onemocněla. Teď má zrovna virózu,“ vyjádřili se pro deník Aha! z Českého rozhlasu Region v Jihlavě, kde má zpěvačka pravidelný pořad Písničky na přání. „My tady paní Urbánkové ale místo stále držíme. Moc se na ni těšíme a přejeme jí co nejrychlejší uzdravení!“ dodávají zpěvaččini kolegové z Regionu.

„Růže je bakterie, kterou má v sobě každý. Někdy se ve vás probudí, někdy ne. Já ji měla ve dvanácti letech, potom ve mně spala. Až teď se probudila, když mám oslabenou imunitu,“ popisuje Urbánková. Nemoc způsobuje vysoké teploty, narušuje lymfu, což je zrovna pro Urbánkovou nebezpečné.

Má totiž problémy už od té doby, co kvůli rakovině přišla o oba prsy. „Spolu s nimi se odstraní i lymfatické uzliny v podpaží. Dojde tedy k uzavření lymfatických cest mezi tělem a pažemi. A protože lymfa nemá kam proudit, tak se vám hromadí v pažích a ty jsou potom oteklé,“ vysvětluje nemocná Urbánková.

Fotogalerie
15 fotografií