Šedou eminencí soutěže je totiž bratranec hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka (58), podnikatel Petr Kozáček st. (57). Po prodeji soutěže v roce 2014 ze strany Michaely Maláčové (45) neřídila Českou Miss Marcela Krplová (45), ale právě Kozáček, jenž oficiálně nechtěl nikde vystupovat. Možná proto, že většina firem, které ovládal, je v likvidaci.

Všude se objevovalo jen jméno jeho syna Petra Kozáčka ml. (33), který vystupoval jako jednatel. Krplová měla ve firmě 49 a Kozáček starší 51 procent, a tedy právo rozhodovat. Jenže netrvalo dlouho a začaly mezi nimi panovat spory. Nakonec to došlo tak daleko, že Marcela byla na valné hromadě odvolána. „Osobní důvody dohnaly kolegu Petra Kozáčka staršího k nastavení současné pozice České Miss,“ komentovala Krplová svůj odchod ze soutěže.

Ale protože Kozáček st. potřeboval finanční injekci, hledal někoho, komu by mohl část svého podílu prodat. Loni na tenisovém turnaji na karlovarském festivalu potkal právě nově rodící se milenecký pár – podnikatele Ditmara s druhou vicemiss České Miss 2007 Čerešňákovou.

Nabídl jim dvacet procent podílu a nadšeně souhlasili. Včetně toho, že tentokrát oni nastrčí své tváře. „Potkali jsme tam mnoho známých a kamarádů. S jedním z nich jsme se dali do řeči a bavili jsme se nad tématem vstoupit do České Miss,“ prozradila už dříve modelka, která se s Ditmarem pustila do plánování soutěže. „Jsme součástí investiční skupiny, a pokud je mi známo, Petr Kozáček starší je jedním z investorů,“ potvrdil Blesku Ditmar.

V hledáčku policie

Čunek na přelomu století úzce spolupracoval s bruntálskou společností Ruchstav Holding, jednu chvíli ji dokonce spoluvlastnil. V čele firmy tehdy stál jeho bratranec Petr Kozáček st. Kvůli nejrůznějším podezřením z finančních machinací se o firmu údajně několikrát zajímala policie, nikdy ale nikoho neobvinila. Kozáčkův právník Petr Filípek pak podle ČT pomohl Čunkovi zachránit milion ze zkrachovalé Universal banky.

Rodinný byznys

Petr Kozáček st. na post jednatele společnosti dosadil svého syna Petra a tím rodinný propletenec nekončí. V České Miss totiž pracuje dcera samotného Jiřího Čunka! Hana Čunková má na starost produkci a podporu profilů soutěžících na sociálních sítích...

Fotogalerie
57 fotografií