Informaci o krádeži přinesla televize Prima. „Myslím si, že to vidí jako jednoduchý cíl, protože nás když okradou, tak jako vozíčkáři je nedoženeme,“ řekl televizi Prima Valter Ronisch, prodavač v obchodu.

Tak si chování dvou zlodějů vysvětlují zaměstnanci tohoto obchodu. Jde o dobročinný bazar, jehož chloubou byla donedávna soška Anděla od hudební skupiny Wohnout. Ta se ale před časem stala cílem zlodějů. „Krádeže se měli dopustit pravděpodobně dva pachatelé, kteří následně z místa utekli,“ dodává Jan Daněk, mluvčí pražské policie.

V obchodě pracují lidé upoutaní na vozík. Právě toho bezcitní zloději využili. Měli vymyšlenou svoji taktiku. „Jeden si se mnou povídal, blokoval mi výhled do obchodu a pak najednou rychle oba odešli. A to už jsem věděl, odkud vítr vane, tak jsem se chtěl podívat do výlohy, kde ten anděl byl, a už tam nebyl,“ tvrdí Ronisch.

Video
délka: 01:42

Wohnoutům ukradli Anděla! Homola: Byl určen pro charitu, vraťte ho! FTV Prima

Oba zloději pak z prodejny rychle zmizeli. Když si prodavač po chvíli všiml, že anděl chybí, nemohl už nic dělat. „Na eshopu byla soška oceněná na 45 tisíc, ale hlavní cena té věci byla, že se sem na to lidi chodili podívat,“ tvrdí Ronisch. „Celý případ je kvalifikovaný jako trestný čin krádeže a pachatelům v případě vypátrání a dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ podotkl mluvčí pražské policie.

Krádež už odsoudili i členové kapely Wohnout, kteří právě tráví dovolenou v Nepálu. „Vykrást cíleně charitu je silná káva. Na tyhle lidi musí plivat i ostatní zloději. Těžko odhadnout motivaci, protože ty ukradené věci jsou spíše rarita, prodejné jsou jen v případě třeba právě Hvězdného bazaru. Pachatel si buď spletl krám, nebo bude lehce ujetej,“ řekl televizi Prima Matěj Homola, frontman kapely Wohnout.

Lidem z obchodu by ale bohatě stačilo, kdyby zloději sošku, třeba i anonymně vrátili.

Fotogalerie
6 fotografií