„Anděl Páně 2 se stal filmem, který na hranici milionu diváků dosáhl mezi všemi ‚milionáři‘ nejrychleji, v šestém týdnu od premiéry,“ uvedla Nosková Žurková.

Vůbec nejnavštěvovanějším českým filmem je pak pohádka Pyšná princezna z roku 1952, kterou v kinech vidělo 8,2 milionu lidí.

Anděl Páně 2 je nejúspěšnějším českým filmem v počtu diváků za první víkend v kinech. První tři po sobě jdoucí víkendy po premiéře překročila jeho návštěvnost 100 000 diváků a stal se nejnavštěvovanějším snímkem roku 2016 v tuzemských kinech. Také je třetím českým filmem, který překročil hranici 100 milionů korun v tržbách. Úspěšnější v tržbách v novodobé historii byl z českých filmů jen snímek režiséra Jana Svěráka Vratné lahve z roku 2007 s tržbami přes 124,6 milionu korun a Ženy v pokušení režiséra Jiřího Vejdělka (2010), který vydělal téměř 124,1 milionu korun.

Video
délka: 02:19.68

Trailer k filmu Anděl Páně 2 Youtube.com/Totalfilm.cz/BPŽ

„Jeden z nás bezelstně řekl, že budeme uvažovat o Andělu Páně 3, když přijde milion diváků do kin. Chtěli jsme tak naznačit, že se s Andělem Páně loučíme. Vy jste se ale rozhodli tuto milionovou metu dobýt. A protože co se slíbí, je mravné i splnit, nezamykáme Petronelovi a Uriášovi jednou provždy dveře,“ vzkázali filmovým fanouškům tvůrci.

Video
délka: 02:03.01

Anděl Páně 2: Nepovedené záběry Youtube.com/Totalfilm.cz/BPŽ

Fotogalerie
21 fotografií