O slavném předkovi promluvil v pořadu Blesk. cz Potomci slavných. „Ve škole se to vědělo, takže jsem z něj byl vždycky zkoušený a psal referáty. To jsem vždycky vydíral tatínka, aby to napsal za mě, protože já tenkrát tyhle věci nečetl,“ přiznal Prager moderátorce Zuzaně Bubílkové (64).

Prý ho ale bavilo procházet spisovatelovu korespondenci a rodinné fotografie. „Je tam vidět, že i ten Jirásek byl úplně normální člověk, když vidím, jak hlídal vnoučky, mýho tátu, jak se učí bruslit pod mostem, a je mu zima,“ vypráví herec.

Ve vzkazech rodině se pak prý dají najít unikátní vzkazy, že „Dneska jsem nic nenapsal, protože jsem celý den hlídal Renátku (vnučku – pozn. red.), a dělal jí koníčka“ nebo „Musím do senátu, klíč budeš mít pod rohožkou“.

Jirásek byl také labužník a milovník dobrého jídla. „Měl rád pstruhy nakládané jako zavináče. Jinak strašně miloval křenovou omáčku se žlutým knedlíkem a uzeným masem,“ dodává Prager, který kromě Dustina Hoffmana (79) dabuje také Dannyho DeVita (72) či agenta Jacka Malona v seriálu Beze stopy. Také byl prvním hlasem animovaného Krtečka v pohádce Jak Krtek ke kalhotkám přišel.

Co ještě prozradil? Podívejte se na Potomky slavných.

Video
délka: 06:50.85
Video se připravuje ...

Herec a dabér Jiří Prager je pravnuk Aloise Jiráska (†79)! Vím o něm drby, které se nevyučují! Zuzana Bubílková, Petr Soukup, Lukáš Červený

Fotogalerie
11 fotografií