K černému modelu Vendula Pizingerová zvolila zelené extravagantní střevíčky za nemálo peněz. Na první pohled se ale zdálo, že jí jsou o dvě čísla větší.

"Koupila jsem si je loni ve výprodeji, ale až dnes jsem je měla poprvé na sobě. A protože jsem zvyklá spíš na tenisky, asi jsem je měla také naposledy. Boty mi ale nebyly velké, je to takový střih," přiznala Blesk.cz Pizingerová.

Uzdravené děti hledaly své fotografie v nadačním kalendáři a pokaždé, když svou podobiznu našly, rozzářil se jim úsměv na tváři. Nadšení nemohla skrýt ani samotná ředitelka nadace.

„Je to už pošesté, co vydáváme kalendář nadačního fondu Kapka naděje. Tentokrát nese název Vítězové a je to proto, že na něm jsou vyfotografovány děti, které se úspěšně léčily na dětských odděleních hematoonkologie a nad záludnou nemocí vyhrály. Spolu s nimi se nechala zvěčnit řada známých českých osobností, také vítězů ve svém oboru, coby jejich podporovatelé,“ uvedla na křtu Vendula Pizingerová.

Ta pro děti spolu s italským šéfkuchařem Emanuelem Ridim „tančila“ kolem plotny a společně vytvořili několik pochoutek pro malé strávníky.

Křest a malé vítěze přišel podpořit také Jakub Vágner, kterého tentokrát místo jeho přítelkyně Elišky Bučkové doprovodila jeho sestra Tereza Vágnerová. „Ty děti jsou opravdoví vítězové. Vyhrály svůj boj o život, který nebyl jednoduchý, a jsou určitě příkladem i těm malým pacientům, kteří s nemocí ještě bojují. Já jsem ani na vteřinu neváhal podpořit tuhle akci, protože cítím, že je povinností pomáhat těm, kdo třeba momentálně štěstí být zdravý nemají. Proto jsem tu a rád,“ vysvětlil Vágner.

 

Fotogalerie
10 fotografií