A Ivo zvolil pro odchod ze světa stejný způsob, také si sáhl na život. První zmínka o jeho skonu se objevila v noci z úterý na středu. Jiří K. napsal status: Ivo Špes R.I.P. Okamžitě se strhla vlna dotazů, co se stalo. Jiří na každý dotaz odpověděl: Včera spáchal sebevraždu a vyšla. Je už v nebi, on to chtěl. Je z něj už ANDĚL.

Video
délka: 02:03

Sebevražda vizážisty Ivety Bartošové (†48): Neměl v pořádku psychiku! David Turek, Petr Soukup

Podle dostupných informací si Ivo vzal život z neděle na pondělí a mluvilo se o tom, že svůj život ukončil v garáži domu na pražském Smíchově, kde bydlel. Blesku se podařilo zjistit okolonosti jeho smrti i to, že nález těla byl policii ohlášen až v pondělí večer. A podle našich informací se záměrně otrávil výfukovými plyny, což nepřímo potvrdila i pražská záchranka. 

V pondělí 22. srpna jsme před 18. hodinou přijali výzvu od policie s tím, že si žádají posádku Zdravotnické záchranné služby Praha na Smíchov, kde pravděpodobně našli zemřelé tělo v garáži. Posádka, která však na místo dorazila, mohla už jen konstatovat smrt,“ uvedl Blesku Dominik Horn, mluvčí pražské záchranky.

Ivo Špes byl profesionální vizážista, filmový maskér a kadeřník - jeden z prvních odborníků na odvážnou změnu image. V České republice působil ve svém oboru od roku 1990. V průběhu své kariéry spolupracoval s Evou Pilarovou, Helenou Vondráčkovou, Ivetou Bartošovou, Leonou Machálkovou, Ilonou Csákovou, Hankou Zagorovou, Evou Urbanovou, Karlem Gottem, Vendulou Svobodovou-Pizingerovou a dalšími osobnostmi.

Špes byl zakladatelem travestie scény v Praze. „Jelikož jsem s hvězdami, které jsem imitoval, jako vizážista spolupracoval, netrvalo dlouho a začal jsem je zvát na svá představení. A tak se tyto večery s Evou Pilarovou, Marcelou Holanovou nebo Evou Urbanovou řadí mezi nejvtipnější a nejlepší momenty mého života - naprosto nezapomenutelné!,“ uvedl dříve Ivo Špes, který vystupoval pod alteregem Ivana Trumpová.

Fotogalerie
8 fotografií