V úterý večer bylo Kubíkovo bezvládné tělo nalezeno houbařem v lese u Horní Břízy na Plzeňsku. „Nebylo shledáno cizí zavinění. Případem se dále zabývají kriminalisté. Byla nařízena soudní pitva,“ sdělila mluvčí policie Plzeň-venkov Pavla Burešová.

Podle komentářů na sociálních sítích se lze domnívat, že ke krajnímu řešení problémů – sebevraždě, ho dovedly finanční problémy. „Byl na něj vytvářen nehorázný nátlak ohledně vyplácení Marillion,“ uvedl jeden z Kubíkových přátel s tím, že ho situace zřejmě dovedla k řešení situace sebevraždou a že o tom v poslední době několikrát mluvil. „Vzal si v situaci, v jaké byl, moc velké sousto. Nemít pomalu na jídlo a pak hned operovat se statisícem nejde dost dobře dohromady,“ napsal další přítel.  

Jiřímu Kubíkovi alias Ozzymu bylo pouhých čtyřiapadesát let, když si vzal život. Miloval rockovou hudbu a všem, kteří měli stejnou zálibu jako on, chtěl dopřát životní zážitek s jejich oblíbenou kapelou, na kterou se díky němu mohli dostat. Jeho posledním projektem bylo pořádání koncertu britské kapely Marillion.

Dokázal pořádat koncerty pro normální lidi, co chtěli vidět koncert s lístky za přiměřenou cenu. Jeho tour busy, kdy pořádal zájezdy do okolních států na koncerty, které nikdo jiný pořádat nechtěl, byly legendou. Byl to dlouholetý organizátor koncertů a nadšenec. Mezi rockery měl velkou řadu přátel a byl mezi nimi velmi oblíbený.

Fotogalerie
15 fotografií