Vetšinou napíšete nějakej RIP a tím skončíte. Ale tohle je najednou jiný. Jistě, nebyli jsme s Adamem nejlepší kámoši. Ale pár bizárů jsme spolu stihli zažít a pár projektů společně udělat. Naposled jsem ho potkal v Karlíně pár týdnů zpátky, když vylejzal z auta. Nadšeně mě ukazoval nějaký svý nový múze, jakože hrozně pyšnej, že se známe. Přitom pyšnej jsem byl spíš já. Tvrdil, že se určitě přijde podívat na stand-up někdy. Jak se to tak říká. Myslím na to celej den. A pořád mě nepřestalo srát, že nepřijde,“ napsal na sociální síť novinář Luděk Staněk.

A nebyl jediný. Smutné komentáře a krásné fotografie, které Adam Holý vytvořil, se na jeho facebookovém profilu nahromadily. Každý chtěl dát sbohem výjimečnému člověku po svém.

Jsem trochu šáhlej a dlouho jsem se tomu bránil. Dneska vím, že je pro mě narušenost požehnáním a nemá smysl se z ní léčit. Naopak je dobrý ji udržovat a využívat. Pro sebe i pro diváky,“ sdílela na Holého profil jeho kamarádka Victoria Kudria.

Mezi Holého obdivovatele patřila také moderátorka Kateřina Kristelová, která měla s Adamem domluvené focení na léto. „To bolí, Adame. Milovala jsem tvoje fotky a je mi líto, že to plánovaný letní focení nestihneme. Až jednou u Tebe nahoře s nejlepším světlem. R.I.P Mistr fotograf,“ napsala.

Adam Holý zemřel nečekaně ve čtvrtek. Zatím není jasné, co bylo příčinou úmrtí tak mladého člověka. Bylo mu pouhých 42 let.

Fotogalerie
7 fotografií