Plná vybavenost. „V obci je šest hospod na 102 obyvatel, to je mazec! Do některých pan Gott chodí, u nás ještě nebyl! A to přitom děláme výborné pstruhy,“ řekl Nedělnímu Blesku provozovatel místní restaurace a hudebního klubu Fabrika. Při dalším pátrání jsme zjistili, že zpěvák a jeho rodina během pobytů v Doubici bydlí v jednom z místních penzionů, ke kterému patří i restaurace.

Video
délka: 01:19.28

Exkluzivně na stavbě Gottovy chalupy! Karel s manželkou jezdí dělníky kontrolovat! Luboš Procházka, David Malik

Z taktických důvodů ale název nebudeme zveřejňovat. Až bude roubenka Gottových hotová, což vypadá na letošní podzim, může se do ní rodina klidně nastěhovat. V obci totiž sežene vše potřebné. V jedné budově je např. obecní úřad, obchůdek s potravinami (POZOR! ve všední dny zavírá už v 16 hodin) a vedle něj pekárna.

Pokud chcete více pečiva pro rodinu, nebo když čekáte návštěvu, je lepší si ho podle cedulky na dveřích raději předem objednat. Karel už také moc dobře ví, že je v obci jeho částečný jmenovec. Za dětským hřištěm plným prolézaček a dřevěných soch (mimo jiné tam narazíte na Křemílka a Vochomůrku) stojí obrovská kovová socha bývalého komunistického prezidenta Klementa Gottwalda.

Podle majitele parku jde prý o recesi, která má přitáhnout pozornost. Gott si také v obci může vychutnat pohodu u místního rybníka, kde může, jak neustále vtipkuje na účet svého věku, krmit kachny jako správný důchodce.

Roubenka Gottových roste velkou rychlostí na pozemku, který Mistr koupil letos na jaře. Jen ho raději nechal napsat na tchyni Blanku Krejčí (64), aby odvedl pozornost. To se mu ale nepovedlo.

Karel Gott je už v severních Čechách jako doma. V sobotu se dokonce objevil na závodech Houmrův triatlon v blízkém Jiříkově a popřál vítězům. Skvěle se bavil.

Vše o Karlu Gottovi čtěte zde>>

Fotogalerie
68 fotografií