Už 27. července mu lékaři ve VFN na Karlově náměstí „vyřadí z provozu“ na 10 minut srdce. „Budu vlastně mrtvý,“ řekl nám potichu jinak tvrdý rocker Šafránek, se kterým jsme se setkali u lídra Walda Gangu Pavla Páska (49) za Prahou. „Bydlíme naproti sobě a já dělám Vláďovi, když je teď nemocný, snídaně,“ vysvětlil Pásek.

Plicní hypertenzí trpí Šafránek 10 let. „Beru na to snad 30 prášků denně. Jsou na odvodnění, ředění krve a hlavně na srdce. Hodně mi je mění, protože jsem takový pokusný králík,“ vysvětloval rocker s tím, že poslední měsíc se k hypertenzi přidala i velká arytmie. „Každý pátek jsem byl u doktora, kde mi něco dělali s krví. Teď o víkendu jsem už ale cejtil, že koncert nezvládnu. Doktoři zjistili, že se mi v krvi udělaly ňáký cucky a nařídili operaci,“ popisuje zpěvák, který si do zákroku musí denně píchat heparin do břicha.

Video
délka: 01:02
1080p 720p 480p 360p 240p

Vláďa Šafránek Blesk TV

„Potom mně dají do srdce elektrošok, nebude deset minut fungovat a pak mě prý zase nakopnou. Nikdy jsem se ničeho nebál, tohohle ale jo,“ přiznává Šafránek. Walda Gang bude tedy muset s největší pravděpodobností zrušit i největší fesťák léta Benátskou noc, který se koná hned den po zákroku. „Nejsme jako AC/DC, kteří vyměnili zpěváka. Tady náhrada neexistuje. Ferrari žigulíkem nenahradíš a kamarádství je nejvíc,“ říká rozhodně Pásek.

Fotogalerie
6 fotografií