Řeč je o autonehodě, která se stala v roce 1959. „To jsem byl na vojenském cvičení a vracel se ze Strakonic autem do Prahy. Na moment jsem usnul a narazil do stromu. Těžce se zranila zpěvačka Judita Čeřovská a režisér Jiří Jungwirt, který později zemřel. I já a třetí pasažér, Alena Pánková, jsme měli vážná zranění.“

Břímě nese Zíma celý život. „Prožil jsem si svoje. Víte, těžko se mi o tom hovoří, ale řeknu vám něco, co jsem si nechával pro sebe. Hlavně proto, že nic nemůžu dokázat a alibi si teď už neudělám. Pár let po té nehodě jsem hostoval v Brně a v divadelní restauraci, kam jsem šel na večeři, se ke mně přihlásil vojenský prokurátor, co mě soudil. Neměl uniformu a já ho nepoznal, on mě ano. Přisedl si a povídá – mám něco, co vám možná trochu uleví. Řekl, že režisér Jungwirth nezemřel přímo následkem té nehody. Když ho operovali, v jeho těle zůstal kus látky, snad obvaz, což byla skutečná příčina jeho úmrtí. Zjistila to pitva. Já prokurátorovi poděkoval, ale líp mi nebylo. Byl jsem vinen a tu vinu si s sebou nosím celý život.“

Situace byla tehdy natolik dramatická, že Zímova manželka Eva Klepáčová situaci neunesla a pokusila o sebevraždu skokem z okna. „Vždy jsem odmítal Třinácté komnaty a podobně, protože by chtěli jen senzace o té nehodě a o manželce,“ vysvětlil Zíma a dodal, že tehdy dostal tříletou podmínku a více už se nechce k tomuto tématu vracet.

Fotogalerie
8 fotografií