Rychtář, který si Bartošovou vzal v září 2013, tvrdí, že se Artura Štaidla vždy snažil milovat jako vlastního syna. Právě proto ho mrzí chlapcovo chování. „Jaký Artur měl k mámě vztah? Když za ní chodil a potřeboval peníze, tak je dostal. Získal nemalé peníze a na mámu zapomněl,“ nechal se pro deník Aha! slyšet vdovec.

Nevlastnímu synovi vyčetl Rychtář také obnos 7,3 milionu korun, který mu spadl do klína díky prodeji Ivetina domu v Uhříněvsi. „Ať už byla Ivetka jakákoliv, do dnešního dne neudělal jedinou věc, aby se jí zastal. Přitom mu odkázala dům,“ stěžoval si Josef s tím, že ho také dodnes mrzí Arturova absence na mámině pohřbu. „To už měl tolik rozumu, aby dokázal říct: Táto, jdu se s maminkou rozloučit,“ míní Rychtář.

Přes veškeré výtky prý necítí k Arturovi žádnou nevraživost. „Nepřeju mu nic zlého,“ dodal vdovec po Bartošové. Dokonce okomentoval i hudební tvorbu mladého Štaidla a jeho působení v deathcore metalové skupině Behind the Mirror (Za zrcadlem). „Je mi záhadou, že se dal na takovou tvrdou muziku. Je to ale daleko lepší, než kdyby se chytil nějaké party,“ řekl Rychtář.

Video
délka: 02:21
1080p 720p 480p 360p 240p

Budete mrkat! Rozjetý Artur Štaidl na koncertě se svou kapelou! Pořádně to rozbalil! Pavel Machan

 

„Arturovi přeju jen to nejlepší a určitě bude mít své posluchače. Ivetka by na něj byla pyšná,“ rozněžnil se dokonce pro deník Aha! Josef. Pro Arturova otce Ladislava Štaidlauž ale tolik pochopení zdaleka nemá. Když skladatel před časem v rádiu na adresu Ivety řekl mimo jiné, že neměla talent pro život a že jí vysoké IQ bylo k ničemu, Rychtáře to vytočilo doběla.

„Ta holka to v životě neměla jednoduchý, uráží mě, když ji někdo takovým sprostým způsobem napadá. Dokud budu dejchat, tak Ivetu budu bránit,“ slíbil nakonec.

Fotogalerie
17 fotografií