Smrt přišla náhle a nečekaně. Podle informací Blesku postihly herce dva infarkty, po kterých skončil v umělém spánku. Z toho už se bohužel neprobudil, jak potvrdila televize Prima, kterou Vanda Hybnerová pověřila komunikací ohledně této velmi smutné záležitosti. "Dne 2. dubna 2016 odešel po krátké náhlé nemoci skvělý člověk, klaun, herec, dramaturg, režisér, scenárista, vysokoškolský pedagog a představitel české pantomimické školy Boris Hybner," stojí v oficiálním oznámení.

Boris Hybner nebyl jen hercem, ale také pedagogem, vedl na pražské HAMU katedru nonverbálního divadla. Jeho kariéra začínala v tehdejším Gottwaldově, kde založil kabaret Reflektor, jeho první mimické vystoupení se pak odehrálo v Divadle Na zábradlí v roce 1964. V roce 1978 pak založil soubor Gag, který rozvíjel filmové grotesky.

Video
Video se připravuje ...

Boris Hybner (†74): Nedávno pohřbil kamaráda a vyjevil poslední přání! Co si už nesplní? Hana Höschlová, Petr Soukup


Úspěchy slavil po celém světě, vavříny sklízel například v Nizozemsku s trilogií Zahrada jménem Hollywood. Vystupoval také s geniálním ruským klaunem Slávou Poluninem v jeho show Snowshow. Po Revoluci založil v Praze divadlo Gag, které fungovalo šest let.

I jeho filmová kariéra byla hodně bohatá, byť se zpravidla jednalo o menší role. Národ bavil mimo jiné ve snímcích Rozpuštěný a vypuštěný, Rafťáci, Pelíšky, Pupendo nebo U mě dobrý.

VŠE O BORISU HYBNEROVI ČTĚTE >>> ZDE!!!

Fotogalerie
9 fotografií

Video
Video se připravuje ...

Boris Hybner - Klavírní koncert Blesk.cz