Nebylo to šťastné manželství. Trvalo jen pár let a provázela ho mužova žárlivost a psychóza. Jana ze vztahu chtěla dlouho utéct, ale nenašla dostatek sil. Jednou odpoledne, po dlouhém období tiché domácnosti, se Andresíkové manžel zeptal, jestli chce uvařit kávu. Poté odešel do vedlejšího pokoje a tam si prostřelil hlavu.

„Po těch letech o tom už dokážu sice něco říct, ale že bych to chtěla ještě někdy vidět, to ne,“ vzpomíná Jana Andresíková dnes. „Stalo se to přede mnou. To koukáte jako blázen. To v tý hlavě nedáte dohromady. Až po čase se to nějak v hlavě rozfázuje. A pořád si říkáte – proč, proč? Ty otazníky mě prostě hrozně zlobí.“

Herečka, která se objevila i v Kameňáku Zdeňka Trošky a dalších filmech, se pak řadu let léčila u psychologa. A do toho se přidaly další a další zdravotní problémy… Prodělala operaci očí, páteře, často padá a lehce si láme kosti… „Já se ale uzdravím a budu lítat jako čečetka. Ať se důchodci třesou. Když se najde vhodný protějšek, tak se člověk snaží a necítí ani bolesti. Když chytne stará stodola, to je potom něco!“ věří nezlomně.

Fotogalerie
8 fotografií