Synové legendárního Rudolfa Hrušínského se zřejmě usmířili. Jan a Rudolf ml. mají totiž v plánu vystoupit společně na prknech, která znamenají svět. „Ano, to je pravda. A snad už to bude brzy, protože právě finišuje naše jednání s americkým autorem a jeho agentem o poskytnutí autorských práv na text, který bychom s bratrem v režii Jiřího Menzela na Jezerce spolu rádi hráli,“ řekl Aktuálně.cz Jan Hrušínský.

„Zkoušet bychom měli na podzim tohoto roku nebo na jaře v příštím roce. Podle toho, zda bude včas připravena jevištní verze jednoho známého amerického textu. Společně s Rudolfem a s Jiřím Menzlem jsme dohodnuti už víc než rok, a když jsme na podzim společně zahajovali v našem divadle výstavu k nedožitým 95. narozeninám táty, tak jsme vše podáním rukou stvrdili,“ přiblížil s tím, že se na spolupráci moc těší. Od jejich sporu se bratři setkali už jednou, a to na výstavě pro jejich otce, kterou společně zahajovali.

Před lety se mezi slavnými bratry rozhořel spor ohledně prodávání rodinné vily, kde oba žili. Rudolf Hrušínský mladší se se svým bratrem Janem dlouho nemohl dohodnout na dědictví. Nelíbila se mu totiž cena, kterou mu Jan nabízel za polovinu domu. Napjaté vztahy pak ještě vyhrotily nejasné finanční toky kolem divadla Na Jezerce, které si Jan Hrušínský před lety založil. Teď, jak se zdá, je už všechno v nejlepší pořádku.

Fotogalerie
10 fotografií