Točil až šestnáct hodin denně, takže volného času, hlavně pak na rodinu, zbývalo minimum. „Co jsme si nestihli říct v reálném životě, jsme pak řešili před kamerou. A jsou to pro mě velmi cenné vzpomínky,“ řekl Blesku Jan Hrušínský na vernisáži archivních fotografií k nedožitým 95. narozeninám svého otce Rudolfa Hrušínského.

Konkrétní případ uvedl na fotografii ze snímku Evalda Schorma Lítost, který společně točili. „To byl takový film o sporu mezi generacemi a vlastně jsme před kamerou s tátou řešili situace, které jsme zažívali v životě,“ vysvětlil principál Divadla Na Jezerce, kde se výstava koná.

I když snímek po natočení skončil na dlouhá léta v trezoru, vzpomínky mu zůstanou navěky. „Já ho mám v paměti s velkou láskou,“ dodal Jan.

Výstavu zahájil spolu se starším bratrem. „Záleželo na tom, kolik měl času. Ale táta byl velmi zaneprázdněnej, natočil spoustu nádherných filmů a přitom měl rodinu rád. Ale vzhledem k práci jsme se vlastně vídali jenom o prázdninách,“ svěřil Blesku Rudolf Hrušínský ml.

Fotogalerie
9 fotografií