„To víte, musím platit alimenty!“ To byl důvod, kterým před lety vysvětloval, proč se pouští do podnikání. Paradoxně právě kvůli tomu málem neměl ani na ně. Butik, který se svou druhou ženou Janou Rychlou (46) otevřel na Václavském náměstí, nevydělával.

Po krátkém čase se herec dostal do statisícových dluhů, které splácí dodnes. Přestože závazky ještě nemá z krku, prozradil Rychlý duu Těžký Pokondr na Frekvenci 1, že už vidí světlo na konci tunelu: „Ještě asi sto tisíc a bude to!“

Petr je proto vděčný, že má jistý příjem v podobě role primáře Mázla v divácky úspěšné Ordinaci. A k jeho radosti se scenáristé s jeho postavou nechystají rozloučit. „Dobrá zpráva pro moji banku je, že Rychlý bude splácet dál, protože seriál Ordinace pokračuje,“ vyprávěl se slyšitelnou úlevou. Dokonce se spekulovalo o tom, že kvůli finančním potížím se herec chystá prodat za více než 11 milionů svou vilu v Kostelci u Křížku.

Z prodeje ale nakonec sešlo. Jednou a dost! „Nechtěl jsem vám to prozradit, tak jsem se vám vyhýbal,“ dodal. Zároveň také přiznal, že nepříjemná zkušenost pro něj byla velkým poučením. Do dalšího podnikání se tak rozhodně nechystá. „Děkuju, nechci! Budu už jen otevírat tu pusu. Bylo to poučné, ale prodávat už mě neuvidíte!“

Honorář Petra Rychlého za jeden natáčecí den Ordinace v růžové zahradě 2 se pohybuje kolem 15 tisíc korun. Seriál mu tak vydělá v průměru milion korun za sezonu.

Finančně rozklížená rodina

Rychlého sen o podnikání se rychle rozplynul. „I moje žena zjistila, že je dobré zůstat u toho, co umíme. Takže se vrátila na tenisové kurty, kde trénuje děti,“ přiznal herec na Frekvenci 1.

Přesto své zkušenosti nelituje. „Kdo nic nedělá, ten nic nezkazí. My jsme si prostě na ta horká kamna museli sáhnout. Ale zase nás to posílilo ve vztahu. Finančně jsme sice trochu rozklíženi, ale tak to je,“ dodal.

Fotogalerie
8 fotografií