O jeho životě se toho moc nevědělo. Jeho příběh Blesku nastínili jeho sousedé a kamarádi. Za vše může nešťastná láska. Roman prý těžce nesl rozchod s Ilonou, se kterou má dceru Báru (22).

„To bylo někdy před deseti lety. Pořád doufal, že se k němu Ilona vrátí,“ prozradila Blesku sousedka Iveta. „Byl to úžasný chlap, který nadevše miloval svou dceru,“ řekl Blesku Romanův kamarád Martin Smolík, který také oznámil jeho smrt.

Rozpad vztahu s matkou jeho dcery zřejmě způsobil, že Roman si se skleničkou začal tykat ještě víc. Živil se jako pojišťovací agent, vypracoval se na manažera, ale... „Měsíc nebo dva třeba pracoval, choval se úplně normálně. Byl oholený, jezdil autem... Pak měl ale dva týdny období, kdy hodně pil. Poslední dva týdny třeba jeho auto pořád stálo před domem...“ svěřil Blesku soused Luděk Zahradil, který Romanovi dokonce nabízel pomoc.

„Někdy před deseti lety jsem chtěl, aby hrál v mé kapele AM band. On ale odmítl, že ho to nebaví. Byla to škoda...“ říká Zahradil. Pikl totiž v mládí hrál v kapelách Medium či Extra Band.

Kromě toho byl Roman také vášnivý kuřák. Nepřestal, ani když se u něj rozvinulo těžké astma. „Asi čtrnáct dní před smrtí byl kvůli potížím s dýcháním na JIP. Ale za chvíli byl zase doma,“ líčí Iveta. Roman se v nemocnici prý nikdy dlouho nezdržel. Když se mu ulevilo, podepsal reverz a hned pospíchal domů.

Nikdo s ním nepohnul, ani na vlastní rodiče nedal. Marně ho nutili, aby s pitím skoncoval. A to zkoušeli kdeco – sebrali mu prý dokonce klíče od bytu, aby nemohl ven. Do nedaleké prodejny pro novou lahev si ale stejně došel, jednoduše za sebou nechal otevřený byt i vstup do paneláku, dveře si jen založil botou a šel...

Roman Pikl zemřel minulý týden ve čtvrtek večer. Přesná příčina úmrtí není známá. „Vařila jsem a z okna vidím sanitku a policisty. Bylo tak půl deváté. V tu chvíli mě vůbec nenapadlo, že by se Romanovi něco stalo,“ říká sousedka Iveta.

Romana znala odmalička a chodila s ním také do školy. „Měla jsem ho ráda. Byla s ním vždy sranda. Nebrala jsem ho jako jiné holky, pro které byl idol, když hrál v Discopříběhu, ale jako kamaráda, obyčejného kluka,“ dodává Iveta se slzami v očích.

Filmová místa: Rozhovor s Romanem Piklem si můžete přečíst zde>>>

Fotogalerie
10 fotografií