„V malé krabičce leželo pod stromečkem něco pro mne. Otevřela jsem balíček a v něm spočívaly nádherné, těžké náušnice s brilianty – dárek hodný velké filmové hvězdy,“ popsala jeden ze svých nejluxusnějších šperků herečka.

A není se čemu divit. Dnes by se cena takových náušnic v závislosti na počtu karátů a diamantů pohybovala minimálně od 500 000 korun a hravě by přesáhla hranici milionu korun. Cena podobného šperku od značky Tiffany je totiž 600 000 korun.

Než ale náušnice od Gustava Fröhlicha nasadila, prošla si prvorepubliková hvězda přímo peklem. Do té doby neměla totiž propíchnuté uši. „Hned po svátcích jsem utíkala k jednomu slavnému chirurgovi, aby vše napravil,“ svěřila se Baarová v knize Útěky. A protože šlo o vyhlášeného lékaře, odpovídala tomu i cena.

„Za chirurgický zákrok jsem zaplatila jako za operaci slepého střeva,“ zavzpomínala herečka. Za krásu zaplatila vysokou daň. „Už ve vlaku mě uši začaly strašně bolet, takže když jsem dorazila do Berlína, nemohla jsem to utrpení snést a Gust mě vzal ke svému praktickému lékaři. Ten opatrně vytáhl náušničky, přičemž jsem kvílela, jako kdyby mi tahal zub bez umrtvení,“ svěřila se Baarová, která si poprvé diamanty vzala na nejvelkolepější akci roku, na filmařský ples v hotelu Palast am Zoo.

„Při pokusu zatančit si mi působily diamanty ve dvakrát perforovaných uších při každém kroku taková muka, že jsem to musela vzdát,“ dodala.

Fotogalerie
8 fotografií