22. říjen 2019
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor

5 nejbohatších českých celebrit: Jaké jmění mají Gott, Horáček a Bílá?

/
 • Kdo patří mezi nejbohatší celebrity?
  18. prosince 2016 ● 12:35

  Které hvězdy českého show businessového nebe mají ty nejpohádkovější honoráře a jmění v hodnotě stamilionů, či dokonce miliard? Podle žebříčku, který sestavil deník Aha!, patří mezi největší pracháče už léta například Karel Gott (76) či Lucie Bílá (49). S převahou je ale porazí textař Michal Horáček (63).

 • 1.

  Textař a podnikatel Michal Horáček (63)

  Majetek: cca 1 000 000 000 Kč

  Horáček si opravdu nemusí s financemi dělat starosti. V minulosti byl sice hazardní hráč, ovšem pak se mu podařilo založit si po revoluci vlastní sázkovou kancelář a posléze ji výhodně prodat za pohádkovou sumu 2,5 miliardy korun. Jako správný miliardář nešetří a dopřává si to nejlepší. Jezdí totiž v luxusní limuzíně Maybach za 25 milionů korun.

  Michal Horáček při rozhovoru pro Blesk.cz

 • 2.

  Zpěvák Karel Gott (76)

  Majetek: cca 900 000 000 Kč

  Kromě 40 Slavíků má národem milovaný Mistr i pořádné jmění. Umělecké předměty, šperky, automobily, akcie, cenné papíry v odhadované ceně 350 milionů a práva na hudební díla za 500 milionů korun. Za svou kariéru již prodal 27 milionů prodaných desek, a tak se není co divit, že obsadil 120. místo v žebříčku nejbohatších světových zpěváků.

  Luxusní vila na Bertramce za 50 milionů už mu sice pane neříká, protože ji nechal přepsat na manželku Ivanu Gottovou (40), ovšem jemu to vrásky nedělá. Důležitější je pro něj teď zdraví.

  Karel Gott

 • 3.

  Producent František Janeček (71)

  Majetek: cca 300 000 000 Kč

  Vlastní hned několik luxusních nemovitostí v zahraničí. V Miami má byt a v Dominikánské republice zase přepychovou vilu. Nekorunovaný král producentů v poslední době vydělává hlavně na muzikálu Fantom Opery.

  František Janeček

 • 4.

  Zpěvačka Lucie Bílá (49)

  Majetek: cca 250 000 000 Kč

  Diář má natolik nabitý koncerty, že si tam musí zapisovat i čas, který si chce ušetřit jen pro sebe. Může se tedy pochlubit tím, že peněz má na rozdávání. Ovšem v luxusní rezidenci v Otvovicích za 30 milionů žije bez chlapa. Má totiž zřejmě smůlu v lásce, loni se jí rozpadl i dlouholetý vztah s Petrem Makovičkou (39).

  Lucie Bílá

 • 5.

  Herec Karel Roden (53)

  Majetek: cca 80 000 000 Kč

  V jeho případě mluví za vše tato věta – za devět minut na obrazovce si herec vydělal 38 000 korun. Povedlo se mu to při natáčení seriálu Vinaři. „Karel byl nejlépe placeným hercem. Za natáčecí den dostal 19 tisíc korun,“ prozradil zdroj ze štábu. Roden nikdy neměl nouzi o role, a navíc natáčí i v Americe. Dost peněz ale spolkne rekonstrukce jeho zámku ve Skrýšově.

  Karel Roden

  Fotogalerie
  29 fotografií

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 36

panda82: Ale ne herci, zpěvácí mají majetek za svůj kumšt, ale Horáček ho vyvexloval, tak jaképak copak , nelegální, podvodem

(23. 01. 2017 11:52)

ivoadler: Objevuje se to dnes a denně. Sociální rozdíly narůstají. Blbec si řekne - no a co? Není to zanedbatelné. Pokud budou sociální rozdíly narůstat, nakonec si spodina řekne - a dost! A bude nová sociální revoluce.

(19. 12. 2016 10:36)

ivoadler: Tak jsem si to prošel a až na Horáčka jsou to majetky, který peníze polykají než aby je generovaly. Majetek Gotta je silně nadhodnocený - vždyť je to Ivany, ne jeho. Kdyby Mistra kopla pod záda, moc by se tomu divil. Nikde není žádná záruka, že to nakonec neudělá. Rodenovi prachy přeju. Bylo by to krásný, kdyby ten zámeček opravil. I když znám lidi, kteří mají zámečky opravený a necpou se do novin.

(19. 12. 2016 10:32)

zvonik54:  Víte, že mně je jedno, kdo co má, protože umělci to mají za své umění, že? To je jasné. Ale někteří umělci to mají za servilitu přes reklamu určitým politicky vlivným lidem, kteří hýbou celou politikou státu! A o vlivných lidech my, obdivovatelé umělců, víme úplný kulový, poněvadž český národ je prakticky servilní k těm umělcům, protože v nich vidí svůj vzor. Proto jdeme k volbám s vidinou, že budeme volit a volíme tak, abychom byli bohatí skoro jako ti umělci. Což je nesmysl. Rozumíte tomu, co chci říct? Je to o naší morálce. Ne o jmění a penězích ať to získal uměním nebo servilitiou k mocným.

(19. 12. 2016 04:53)

aliali: 666provas: Jedno tě to není, jinak bys tu nebláznil jako pominutý!

(18. 12. 2016 22:23)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy