O uprchlících a jejich hromadné a nekontrolovatelné migraci do Evropy vedla Natálie Kocábová dlouhé a ostré diskuze se svým otcem, který má na celou věc naprosto rozdílný pohled. Dost se kvůli tomu hádali. „Já o tom nerada veřejně mluvím, ale myslím, že by měla být Evropa daleko tvrdší. Jsem teda spíš pro nepřijímání, ale když pak zase vidím ty záběry... Přijímala bych asi jen Syřany, kterým reálně něco hrozí,“ prozradila v týdeníku Téma s tím, že ale ani tím si není jistá, jelikož syrský prezident Bašár Asad je podle ní stejné zvíře jako Islámský stát.

Stejně jako stovky jiných má i ona z uprchlíků strach. Jednak proto, že jejich příval Evropa neutáhne, a také z teroristů, kteří se s nimi k nám dostanou. „Vždyť to nejde otevřít hranice a říct ‚tak pojďte‘. Amerika to nedělá, Izrael to nedělá, nikdo to nedělá. Jenom Evropa se z toho pos*ala,“ rozčiluje se muzikantka.

S otcem Michaelem Kocábem na toto téma už raději nediskutuje. Nechce, aby jí migrantská krize rozbourala vztahy v rodině, které jsou už tak dost poničené. Dlouhou dobu mu totiž nemohla odpustit, že opustil rodinu kvůli Lejle Abbasové. Sama teď prochází rozvodovým řízením.

Fotogalerie
5 fotografií