K filmu jako takovému se Němcová vyjadřovat nechce, ještě ho ani neviděla. Ale jedním si je scenáristka a režisérka jistá: „Kdyby ten film točil Vávra, trval by na tom, aby Goebbels neměl tu podivnou botu, kterou nosil kvůli svému postižení. Baarová mu totiž říkala, že si ji pro milostné hrátky odkládal,“ řekla Němcová.

S Otakarem Vávrou prožila 40 let a Lídu Baarovou doma probírali často. Režisér patřil totiž k tajným milencům prvorepublikové hvězdy (a to nejspíš v době jejího vztahu s Goebbelsem!) a až do její smrti zůstali velmi blízkými přáteli.

Historky typu »Goebbelsovo kopyto« proto znal jen on, před zbytkem světa Baarová tak intimní detaily tajila. I proto měl Vávra obrovskou touhu natočit o ženě, která mu tak silně zasáhla do života, film.

Scénář měl napsaný podle Lídiných vzpomínek, ale k jeho realizaci nikdy nedošlo. Vávra měl sice od Baarové podepsaná autorská práva, ale bohužel na Českou televizi, a nikoli na sebe.

Kozel Goebbels

Goebbels už jako čtyřletý onemocněl zánětem kostní dřeně pravého bérce, noha se mu pokřivila a on s sebou celý život vláčel ortopedické zařízení. A protože připomínalo kopyto, dostal později i posměšnou přezdívku »Kozel z Babelsbergu«.

VŠE O SLAVNÉ HEREČCE LÍDĚ BAAROVÉ I STEJNOJMENNÉM RENČOVĚ FILMU ČTĚTE ZDE!

Fotogalerie
15 fotografií