24. říjen 2019
Svátek slaví Nina, zítra Beáta

Tři oříšky pro Popelku: Podívejte se na chybky, které vám dosud unikaly!

/
 • I v pohádce Tři oříšky pro Popelku uniklo filmařům pár chyb.
  7. února 2019 ● 20:00

  Tři oříšky pro Popelku patří neodmyslitelně k Vánocům, teď je ale Česká televize vysílá jako poctu zesnulému režisérovi Václavu Vorlíčkovi (†88), který 5. února podlehl dlouhé nemoci. Ani geniálními tvůrci se v tomto pokladu českého filmového fondu ovšem nevyhnulo několik filmových chyb! Podívejte se na omyly, které se do filmu vloudily a kterých jste si zatím nejspíš vůbec nevšimli!

 • 1.

  Pohádkové vedení

  Natáčení historických snímků v našem současném prostředí je někdy skutečný oříšek. Také v jedné scéně pohádky to štáb úplně nevychytal a v záběru je viditelný sloup elektrického vedení. Je to ve chvíli, kdy klaďas Menšík v sadu řeže větve. Na fotografii vlevo.

 • 2.

  Jiná liška

  Je to spíš drobnost, ale za chybu bychom mohli považovat i to, že se ulovená liška té živé moc nepodobá. Její srst má úplně jinou barvu.

   

 • 3.

  Kam zmizel Jurášek?

  Tohle už bychom ale za chybu považovali asi všichni. V jedné ze scén má Popelka jet na svém Juráškovi (bělouš), ten je ale nahrazen princovým grošákem.

 • 4.

  Koule pro psa

  Aby se pes podle plánu natáčecího štábu rozběhl za Popelkou, museli ho nějak přesvědčit. Zpoza kamery mu proto někdo hodil sněhovou kouli. Trik sice fungoval, pes běží, tak jak má, ale s ním se do záběru dostala i hozená kulička.

 • 5.

  Grošák

  V tomto záběru zase princův Grošák úplně chybí, i když by tam podle linie příběhu měl správně být. Asi mu ho šlohla Popelka.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 6

mrdkazkrtka: Nikdo nemá být nedotknutelný, ale autor je ubožák, protože tohle prostě žádné chyby nejsou ( museli jste hodně hledat, aby se našel jeden sloup el. vedení, kterého si nikdo normálně nemůže snad ani všimnout ), ale tohle je msta za to, že si Šafránková nenechala líbit unikátní tvrzení, že píchala při natáčení s Menšíkem! Autor tohoto článku zřejmě ani nemá koule

(07. 02. 2019 21:42)

boxer: Autore a komu tím prospěješ ,že se na to nevy..sereš!! Pamatuj !!!!!!!!!!!!!!!! "NIKDO NENÍ DOKONALÝ" a teď slib ,že už to víckrát neuděláš. A my Ti to odpustíme.

(07. 02. 2019 20:36)

zlymikes: klasika Blesku - pokud není autor hnidopich,pak je to kleštěnec od dojnice

(07. 02. 2019 20:13)

xaria: kdybych byla šefredaktora blesku tak toho trotla co ten článek psal normálně vyhodím, tak liška je zmrzlá, to je snad jasné, kun je jiný jiný v Německu jiný v Česku nebot se část točila v Nemecku, jinak scénu co považují za chybu kam zmizel Jurášek nevím proč by to byla chyba, pujcila si jeho kone aby přejela ke svému, ten měl ale svázané nohy, a hlavní chybu tam nemají jak dýchá a čistí okno zvenku, prostě pablb co to psal,

(26. 12. 2015 00:03)

tymitaky: Největší chybu tam nemají, vyškrábávaní Popelkou do okna z venku.

(25. 12. 2015 22:13)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy