Kdyby záleželo jen na fotografovi Janu Saudkovi, vánoční svátky by vymazal z kalendáře. „Jan nemá rád Vánoce, on by je nejradši zrušil. Má je spojené se slunovratem, takže pro něj začínají dřív a úplně něčím jiným. Každopádně nemá rád ten konzum kolem toho,“ přiznala Blesk.cz jeho manželka Pavla Hodková Saudková (35).

Video
délka: 04:40.21
720p 480p 360p 240p

Vánoční pečení s Pavlou Saudkovou Tereza Kühnelová, Lukáš Červený

Kvůli svým třem nejmladším dětem Matějovi (8), Aničce (6) a Josefínce (11 měs.) se přemůže alespoň na Štědrý den. I tak ho mají ale netradiční. „Stromeček živý už není, protože to táta zatrhnul,“ skočil do řeči své mámě Matěj, který by si rád jednou společně se sestrami ozdobil skutečný vánoční strom.

Máme takový zvláštní strom, který je vlastně jen poskládaný z větví. Když jsem to ukazovala kamarádkám, divily se, ale když se to nazdobí, vypadá to celkem hezky. Ale je pravda, že děti se ptají, kdy už budeme mít klasický strom,“ dodala Saudková, kterou jsme navštívili doma při pečení cukroví.

Kromě toho prozradila, že Jan nemá rád ani dárky. „Nedává je a také je nerad dostává. I když jednou si přál koště, aby si mohl zamést před domem, a pak kapesníčky. Ale ty mu nakonec ukradli zloději,“ krčila rameny Pavla s tím, že je tedy letos nejspíš najde pod nazdobenými větvemi znova.

Fotogalerie
8 fotografií