Zatímco jiní odpočívali o víkendu na zahradě, Blanka Matragi relaxovala u moře. Už několik let pendluje mezi Českem a Libanonem, odkud pochází její manžel Makram Matragi. „Zpět v Bejrútu. Dnes odpočívám, zítra zpět do práce,“ napsala návrhářka na sociální síť.

Přiložila k tomu provokativní fotografii. Matragi stojí na terase, oděná pouze do dvojdílných plavek a zasněně hledí do dáli bejrútského přístavu. V tu chvíli by kdekdo se známou návrhářkou měnil.

Nejspíš se snažila alespoň na okamžik zapomenout na spory, které v Čechách vede s radnicí Prahy 6. Městská část odmítá schválit výstavbu její vysněné vily v památkové zóně na Ořechovce. Matragi musí předložit nový upravený návrh, který bude odpovídat charakteru lokality.

Na stejném místě totiž několik let stála původní vila, kterou ale návrhářka nechala začátkem loňského roku zbourat. Odůvodnila to tím, že na vilu spadl strom a poničil ji. Jelikož byla vila v chráněné oblasti, vyfasovala od pražských památkářů pokutu ve výši 150 tisíc korun.

Fotogalerie
7 fotografií