Když Blesk informoval Blanku Matragi o tom, že Praha 6 nechce o její obří vile na Ořechovce (cena za hrubou stavbu 40 milionů) ani slyšet, byla v šoku. Rozčílila se a obratem si dojednala na radnici schůzku. Kromě svého libanonského manžela Makrama Matragiho a českého »vyřizovače papírů« si vzala s sebou i redaktory Blesku...

A začala show pro jednu herečku. S rozmáchlými gesty a výraznou mimikou. Matragi je totiž zřejmě zvyklá komandovat i arabské princezny, když jim bere míru. „Jak je možné, že média se o tom dozvěděla dřív než my?“ křičela hned od vstupu návrhářka. Místostarostka Eva Smutná jí kontrovala: „Jsme otevřená radnice a naše chyba to není. Pokud média něco zajímá a my jim ty informace můžeme poskytnout, učiníme tak!“ V přestřelce nad chystanou stavbou Vily Matragi v památkově chráněné oblasti ovšem držela kulomet návrhářka. Často jiným skákala do řeči, důrazně doplňovala »vyřizovače« a prohlašovala: „Úřad na Praze 6 má dvě úřednice, které nejsou k dispozici 90 % své pracovní doby.“ A přidala přirovnání Česka k Potěmkinově vesnici.

Benzinu do ohně přiléval i libanonský manžel módní ikony Makram Matragi. Pro něj je od nynějška Česko pouze bandou nevděčných závistivců. Přestalo asi fungovat jeho zaklínadlo, se kterým se před časem svěřil novinářům: „V Česku nespoléhej na nikoho. Tvůj jediný věrný přítel je koruna, kterou máš v kapse“.

Jednání nikam nevedlo

Uražená celebrita je přesvědčena, že vila měla být pro národ obohacením, protože v ní chtěla vybudovat galerii své tvorby. Je ovšem záhada, na co galerie rób potřebuje například krytý bazén… Praha 6 zase nehodlá na svém zamítavém stanovisku ke stavbě nic měnit. Další schůzku si Blanka Matragi dojednala na dnešek. Doufejme, že na radnici utěsní okna. Bez křiku se to asi opět neobejde.

Případ zbořené vily

Blanka Matragi (Matragi Design, s. r. o.) si pořídila vilku v pražské památkově chráněné Ořechovce. Dostala povolení na rekonstrukci a malou přístavbu. Jenže na vilku »nešťastnou náhodou« spadl strom. A najatá firma, místo aby stavbu zajistila, vilu zbourala. Prý bez vědomí návrhářky. Jak Matragi Design, tak stavební firma dostaly od památkářů pokutu 150 tisíc, ta pro Matragi Design se bude znovu projednávat. Ateliér 2 následně vypracoval projekt novostavby. Ten se podle Prahy 6 ovšem na Ořechovku zásadně nehodí, takže vydala zamítavé stanovisko. A bez kladného stanoviska Matragi stavební povolení nedostane. Projekt se tedy bude nejspíš muset od základu přepracovat.

Video
délka: 01:09.93
Video se připravuje ...

Matragi se handrkuje na magistrátu: Kvůli své vile! Blesk TV

Fotogalerie
11 fotografií