Manželku opustil těsně před porodem, protože se necítil vnitřně šťastný. Nepočkal ani do porodu, čímž Tereze přivodil jednak psychické potíže, jednak celkový kolaps z vyčerpání a stresu, takže skončila na kapačkách. Zrazená Tereza dokonce pomýšlela na sebevraždu.

Na tohle asi Vojtek nemyslel. Co měl ale asi dobře rozmyšlené, byla péče o děti a finanční zajištění rodiny, kterou se rozhodl opustit. „Aby byla Terezka co nejvíc v klidu a porod proběhl co nejvíc v klidu, domluvili jsme se na penězích, které jí budu dávat i na obě dvě děti po dobu, než začne pracovat a bude s nimi doma. Domluvili jsme se na péči, chce se v rámci možností o své děti starat. A domluvili jsme se i na části majetkového vyrovnání,“ nechal se před dvěma týdny slyšet Vojtek.

Dohoda tak musela proběhnout velmi rychle. Co se dětí týče, je ve hře buď střídavá péče, nebo svěření do péče matce s tím, že Vojtek si děti bude brát ve stanovené dny.

Přestože Vojtek odešel od manželky jen necelý měsíc před porodem, u narození syna nechyběl. Do porodnice ji dokonce v neděli v noci vezl a byl u toho, když Benedikt přišel po čtvrté hodině ráno na svět. V pondělí pak spěchal do porodnice znovu, tentokrát s taškou s věcmi.

Je vidět, že se Vojtek snaží. Terezu však přesto čekají těžké chvíle, než bude mít za sebou náročné období šestinedělí, kdy jsou v těle všechny hormony rozbouřené, emoce pracují na plné obrátky a tělo se vzpamatovává z těhotenství a porodu. Že je u Terezy zvýšené riziko vzniku laktační psychózy, potvrdila Blesk.cz i psycholožka Eliška Bachová.

Fotogalerie
9 fotografií