Vášnivého kuřáka ale ani varovný prst osudu nepřiměl vzdát se opojného dýmu z cigaret. Nemluvě o alkoholu. Na své zdraví dost kašlal.

Přitom to byl Bartoška, kdo v únoru 2010 přes Blesk promlouval do duše kolegovi Vladimíru Dlouhému (†52), aby v zájmu svého zdraví trochu zvolnil.

„Musí vědět, co dělá a co mu říkají doktoři. Co ho znám, měl problémy s žaludečními vředy,“ řekl tehdy prezident karlovarského festivalu. Narážel tím na Dlouhého pití a kouření.

Na sebe ale přitom zřejmě vůbec nemyslel. Dokonce ignoroval příznaky, které lze jen těžko přehlédnout, a nakonec skončil na operačním sále.

Video
délka: 05:12.59

Zprávy: Hruška chce víc peněz! A Bartoška krvácel do břicha! Blesk TV

Dál ruší práci

Bartoška podstoupil před dvěma týdny v motolské nemocnici biopsii kvůli nemocné slinivce. Od té doby ruší jedno představení za druhým. Napřed v Divadle Bez zábradlí a včera v Kalichu.

„Držíme Jirkovi palce. Má to teď hodně těžké...,“ vzkázal Bartoškovi přes Blesk kolega.

Blesk Víte, že...?

Za vznik vředů může vedle bakterie Helicobacter pylori také skladba jídla, alkohol, kouření a dlouholeté užívání některých léků. Pacientům se vždy doporučuje omezit kouření, a hlavně – nikdy nekouřit nalačno!

V seriálu ČT Neviditelní hraje Jiří Bartoška hlavní roli vodníka Vydry. „Snad poprvé v životě jsem nechtěl během natáčení kouřit, protože se pak musí bedlivě sledovat, v jaké fázi cigarety se řekne stop, a točí se scéna znova,“ vysvětlil Bartoška letos ve Varech.

„Jirka si spočítal, jak dlouhé jsou pauzy a jak dlouho se točí scény. A zjistil, že pauzy jsou delší. Když jsem řekl stop, tak si zapaloval, když jsem řekl akce, tak cigaretu típal,“ smál se režisér Radek Bajgar.

Fotogalerie
10 fotografií